اهمیت سیستم اعلان حریق در پانسیون دخترانه در تهران

پانسیون دخترانه در تهران و سایر پانسیون کارمندی و دانشجویی محل زندگی جمعی از دانشجویان، کارمندان و سایر افرادی است که با قصد و هدف خاصی به شهر تهران مهاجرت کرده اند. در پانسیون دخترانه در تهران افراد در اتاق های با ظرفیت های متفاوت اعم از یک، دو، سه و بیشتر از سه نفره ب یکدیگر زندگی می کنند. همین نوع خاص زندگی در پانسیون دخترانه در تهران (بصورت جمعی زندگی کردن) در کنار تمامی مزایایی که دارد سبب می شود که برخی خطرات و مشکلات خاصی نیز در آن وجود داشته باشد. بطور مثال در پانسیون دخترانه در تهران ممکن است چندین اتاق بصورت مشترک از یک آشپزخانه استفاده کنند. همین مساله تمرکز بر نظافت و حتی ایمنی آشپزخانه را می کاهد. مثلا برخی از افراد عادت دارند که غذا را با شعله بسیار کم بپزند. در این شرایط با عبور یکی دیگر از افراد ساکن در پانسیون دخترانه از کنار شعله ممکن است شعله غذا خاموش شود. خطرات ناشی از گازگرفتگی از یک طرف و امکان بروز آتش سوزی با کمترین جرقه از طرف دیگر باعث ایجاد خطرات جدی می گردد.

پانسیون دخترانه در تهران

به دلیل شرایط خاص زندگی در پانسیون دخترانه (بخشی از آن را در پاراگراف پیشین شرح دادیم) توجه و دقت کافی به موارد ایمنی از جمله شرایط بسیار جدی زندگی در پانسیون دخترانه در تهران می باشد. یکی از مواردی که تمامی استانداردهای ساختمان سازی و ایمنی ساختمان بر آن تاکید دارند، لزوم استفاده از سیستم اعلان حریق در تمامی ساختمان ها از جمله ساختمان پانسیون دخترانه تهران و سایر شهرها است. گاهی جرقه و آتش سوزی کوچکی نظیر آتش گرفتن یک دستگیره در کنار اجاق گاز می تواند به آتش سوزی های بسیار بزرگی تبدیل شود که علاوه بر صدمات مالی موجب ایجاد صدمات جانی جبران ناپذیری نیز گردد. سیستم اعلان حریق در این شرایط کمک می کند که کوچکترین آتش سوزی ها در پانسیون دخترانه در تهران و هر مکان دیگری به راحتی شناسایی شده و نسبت به اطفا آن اقدامات لازم انجام گردد.  

سیستم اعلان حریق در پانسیون دخترانه در تهران چگونه کار می کند؟

سیستم اعلان حریق در پانسیون دخترانه در تهران و هر مکان دیگری از مجموعه ای از تجهیزات اعلان حریق نظیر دتکتور حساس به دود، حرارت، آتش و گاز را شامل می شود. این دتکتورهای نسبت به موارد گفته شده حساسیت با درجات مختلفی دارند که در صورت احساس کردن هر یک از این موارد آن را به منزله احتمال بروز آتش سوزی در ساختمان پانسیون تلقی کرده و با استفاده از سیستم های خاص اعلام حریق نظیر فلشرها و آژیرها مراتب مشکل را به اطلاع ساکنین پانسیون می رسانند. سیستم های اعلان حریق که در ترکیب ب موارد اعلام حریق کار می کنند، دارای انواع گوناگونی بوده که اسم بردن از آنها و توضیحات مربوط به آنها از حوصله این مقاله خارج است. اما آنچه که در مورد سیستم اعلان حریق در پانسیون دخترانه در تهران اهمیت دارد، لزوم وجود آن در کنار کارکرد صحیح آن بوده و توجه و دقت نسبت به کارکرد بهینه آن از ضروریات حفظ ایمنی ساکنین می باشد.

پانسیون دخترانه در تهران

چالش پیش روی سیستم اعلان حریق در پانسیون دخترانه در تهران

یکی از چالش هایی که بر سر راه سیستم های اعلان حریق در پانسیون دخترانه در تهران و هر مکان دیگری قرار دارد، حساسیت بالای آنها نسبت به دود، حرارت، شعله و گاز می باشد. این موارد به خودی خود مشکلی نداشته تا زمانی که با مورد خاصی نظیر روشن کردن یک شمع در پانسیون دخترانه مواجه می شویم. چنانچه سیستم اعلان حریق حساس بوده و کارکرد صحیحی داشته باشد، روشن کردن حتی یک شعله کوچک نظیر شعله شمع نیز می تواند به اعلام حریق و مشکلات ناشی از آن بیانجامد. جهت جلوگیری از این مشکل می بایست در مورد کارکرد این سیستم به ساکنین توضیحات کافی و لازم داده شود.