در خوابگاه دخترانه چه نوع مکمل هایی مصرف کنیم؟

انسان مانند هر موجود زنده دیگری برای ادامه حیات خود با تامین نیازهای اساسی خود محتاج است. در میان این نیازها نیاز به عواملی مختلفی از جمله خوراک به چشم می خورد. با اینکه انسان ها هر روزه نیازهای غذایی خود را از طریق تغذیه و خوردن خوراکی های مختلف تامین می کنند اما همواره نگرانی هایی از بابت ناکافی بودن خوراک مورد استفاده و عدنم تایمن مواد مغذی مورد نیاز بدن احساس می شود. در خوابگاه دخترانه و انواع خوابگاه دانشجویی و کارمندی دیگر به دلیل سبک زندگی خاص اینگونه مکان ها نگرانی هایی از بابت عدم تامین نیازهای مواد مغذی بدن احساس می شود. مواد مغذی مختلفی وجود دارند که برای هرچه بهتر عمل کردن بدن باید در زمان وحجم مناسبی تامین شوند. زمانی که احساس شود که این مواد از طریق خوراک و تغدیه به میزان کافی دریافت نمی شوند، افراد به خورد مکمل های مختلف روی می آورند.

خوابگاه دخترانه

مکمل های مورد نیاز افراد در خوابگاه دخترانه

مکمل ها در قالب قرص، شربت، آمپول و ساشه های پودری مختلفی عرضه می شوند. افراد بر اساس نیاز بدن خود و همچنین نوع مکملی که با آن احساس راحتی می کنند مکمل های مختلفی را در خوابگاه دخترانه مصرف می نمایند. در وهله اول توصیه می شود که برای مصرف مکمل ها چکاپ انجام شده و افراد بر اساس نیاز بدن خود مکمل مصرف کنند. با این وجود برخی از مکمل ها در صورت مصرف بدون چکاپ هم مشکلی ندارند. بطور مثال بسیاری از متخصصان حوزه سلامت و تغذیه به دختران و خانم های جوان توصیه می کنند که حتما از مکمل آهن و همچنین کلسیم استفاده کنند. علاوه بر این استفاده از مکمل های مولتی ویتامین که از هر کدام از ویتامین های مورد نیاز بدن میزان مشخصی را تامین می کند در خوابگاه دخترانه و هز خوابگاه دیگری توصیه می گردد. 

خوابگاه دخترانه

مکمل های مورد نیاز افراد در خوابگاه دخترانه می تواند بر اساس نیاز بدنی آنها متفاوت باشد. برخی از افراد کمبود ویتامین دی دارند. اینگونه افراد نیاز دارند که ویتامین دی را در دزهای بالاتر و به مدت زمان طولانی تری در خوابگاه دخترانه تهران مصرف نمایند. علاوه بر این نیاز بدن افراد چه در خوابگاه دخترانه و چه در هر مکان دیگری به مکمل ها می تواند بر اساس میزان فعالیت آنها متغییر باشد. به طور مثال افرادی که ورزش می کنند و یا فعالیت های شدید دارند قطعا به میزان بیشتری از برخی مکمل ها مانند مکمل منیزیوم نیاز دارند. بنابراین نیاز بدن افراد به مکمل های مختلف می تواند براساس لایف استایل یا سبک زندگی آنها در خوابگاه دخترانه در تهران کاملا متفاوت و متغییر باشد. 

خوابگاه دخترانه

بهترین شکل مصرف مکمل ها در خوابگاه دخترانه کدام است؟

همانگونه که در بالا هم اشاره شد، مکمل های مختلف در شکل ها و ساختارهای متفاوتی در بازار ارائه می شوند. قرص، آمپول، پودر خوراکی، شربت و غیره اشکال مختلفی از ارائه مکمل های مختلف می باشند. اینکه برای هر فرد چه نوع مکملی و در چه نوع ساختاری مناسب است به میزان زیادی به نیاز بدن فرد وهمچنین راحتی فرد در مصرف مکمل برمی گردد. گاهی نیاز بدن فرد به یک نوع ماده مغذی به حدی بالا است که مصرف خوراکی یک مکمل نمی تواند نیاز بدن را تامین کند اما حالت تزریقی در چنین شرایطی جوابگو می باشد. در خوابگاه دخترانه تهران افراد معمولا می توانند با مصرف مولتی ویتامین های استاندارد نیازهای بدن خود را تامین کرده و از کمبود ویتامین و مواد معدنی در بدن خود جلوگیری کنند.