در زمان انتخاب خوابگاه دخترانه تهران به محله آن دقت کنید!

انتخاب خوابگاهی که فرد قرار است مدت زمان طولانی در آن اقامت داشته باشد کار آسانی نیست. برای انتخاب یک خوابگاه دخترانه مناسب یک فرد می بایست جوانب مختلفی را در این انتخاب در نظر داشته باشد. البته برخی از این معیارها عمومی بوده و وجود آنها برای همه افراد حائز اهمیت است. با این وجود برخی دیگر از معیارهای انتخاب خوابگاه دخترانه تهران به سلیقه فردی افراد برمی گردد. با این وجود برخی از معیارها هستند که از نظر هردوی این ملاک ها مهم بوده و می توان از آنها به عنوان یکی از معیارهای تعیین کننده انتخاب نوع خوابگاه در تهران نام برد. محله و در مقیاس بزرگتر منطقه ای که خوابگاه دخترانه تهران در آن واقع شده است از بسیاری جهات مهم و تعیین کننده است. 

خوابگاه دخترانه تهران

محله ای که خوابگاه دخترانه تهران در آن واقع شده است به میزان بسیار زیادی کیفیت خوابگاه واقع در آن را تحت الشعاع قرار می دهد. این مساله زمانی قابل لمس است که یک فرد تجربه حضور در خوابگاه در دو منطقه متفاوت را داشته باشد. زیرا منطقه جغرافیایی خوابگاه در تهران و سایر شهرهای بزرگ می تواند از نقطه نظرات مختلفی از جمله دسترسی به بخش های مختلف شهر، امنیت جانی و روانی، آسایش، کیفیت هوای منطقه و غیره، زندگی ساکنین خوابگاه دخترانه تهران و هر خوابگاه دانشجویی و کارمندی دیگری را متاثر کند. 

خوابگاه دخترانه تهران

چرا اقامت در خوابگاه دخترانه واقع در محله مناسب مهم است؟

محل زندگی انسان از خانه مسکونی گرفته تا خوابگاه و پانسیون، همه و همه محلی برای تامین آسایش و امنیت انسان ها در طول مدت زمان هایی هستند که افراد از درس و یا کار خود فارغ می شوند. به همین دلیل است که ما باید تمامی سعی و تلاش خود را به کار گیریم که در محلی مناسب ساکن شده تا بتوانیم نهایت امنیت و آسایش را برای خود تامین نماییم. اما مساله محل قرارگیری خوابگاه دخترانه در تهران و سایر شهرها در محله ای مناسب از این نظر اهمیت دارد که افراد معمولا برای خوابگاه به صورت انفرادی رفت و آمد دارند. به همین دلیل باید در محله ای واقع شده باشد که حس امنیت را به میزان کافی برای افراد تامین نماید. از طرفی دیگر ساکنین خوابگاه دخترانه برای انجام امور مختلف خود از جمله خرید مواد خوراکی، خرید کتاب و لوازم التحریر، خرید لباس، رفتن به باشگاه، استخر و غیره نیاز دارند که در خوابگاه دخترانه ای ساکن شوند که دسترسی برای تامین تمامی این موارد را برایشان آسان نماید. 

خوابگاه دخترانه تهران

یکی دیگر از دلایل اهمیت قرار گیری خوابگاه دخترانه در محله مناسب در تهران این است که آمار جرم و جنایت در برخی از محله ها از محله های دیگر کمتر و یا بیشتر است. بنابراین می بایست سعی شود که در محله های دارای آمار جرم و جنایت پایین خوابگاه دخترانه واقع گردد. خفت گیری و دزدی تنها بخش  ناچیزی از خطراتی است که ممکن است در یک محله دارای آمار جرم و جنایت بالا افراد را اعم از ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران را تهدید نماید. همین مساله خود به تنهایی کفایت می کند تا افراد مایل باشند هزینه در نظر گرفته شده برای تامین مسکن را مقداری بیشتر کرده تا از چنین اتفاقاتی در امان باشند. چرا که سکونت در محله ای که افراد احساس امنیت ندهد می تواند در طولانی مدت موجببروز عوارضی نظیر اضطراب و استرس های مزمن در افراد گردد.