اهمیت رسیدگی به سلامت پوست صورت و بدن در خوابگاه دخترانه

مراقبت از سلامتی بدن اگر مهممترین نباشد بدون شک یکی از سه وظیفه مهم هر فرد در زندگی به شمار می آید. بنابراین همه ما باید تما تلاش خود را برای حفظ سلامت بدن و روان خود به کار گیریم. یکی از ارگان های بسیار مهم بدن، پوست است. پوست بدن چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ حفظ سلامت ارگان های داخلی بدن از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین تلاش در جهت حفظ سلامت پوست صورت و بدن باید از اولویت های همه افراد باشد. در خوابگاه دخترانه نیز رسیدگی به سلامت پوست صورت و بدن یکی از مهمترین امور مراقبتی مورد نیاز هر فرد است. بر همین اساس بنا داریم این مقاله از سری مقالات مرتبط با خوابگاه را به مراقبت از پوست صورت و بدن در خوابگاه دخترانه اختصاص دهیم. 

خوابگاه دخترانه

اصول مراقبت از سلامت پوست صورت و بدن در خوابگاه دخترانه

شاید تمامی افراد از اهمیت رسیدگی به سلامت پوست صورت و بدن آگاه باشند. اما همه این افراد روش صحیح و دست انجام دادن این کار را نمی دانند. گاها دیده می شود که فردی در خوابگاه دخترانه و یا در هر مکان دیگری عملی را با هدف مراقبت از پوست خود انجام داده در حالی که همین کار می تواند وحشتناک ترین عواقب را برای وی به دنبال داشته باشد. بطور مثال کسی که عادت کرده است که در خوابگاه دخترانه تهران هر روز پوست خود را با صابون های معمولی شست و شو دهد نه تنها به سلامت پوست خود کمک نمی کند بلکه با اینکار موجب آسیب دیدن جدی پوست خود می گردد. بنابراین روش صحیح مراقبت از پوست صورت و بدن چه در خوابگاه دخترانه و چه در هر مکان دیگری دارای یکسری اصول است که عبارتند از:

1. هرگز پوست صورت و بدن خود را با صابون های معمولی بصورت روزانه نشویید: شستن پوست از علی الخصوص پوست صورت بصورت روزانه می تواند منجر به سلامت پوست گردد در صورتی که اینکار توسط یک شوینده مخصوص با پوست انجام شود. صابون های معمولی قلیایی بوده که اسیدیته سطح پوست را برهم می ریزند. علاوه بر این، صابون های معمولی می توانند با از بین بردن لایه محافظ پوست منجر به خشکی و در نهایت چروک پوست گردند.

2. حتما مرطوب کننده و یا آبرسان استفاده کنید: افراد زیادی چه در خوابگاه دخترانه و چه در هر مکان دیگری وجود دارند که به دلیل چرب بودن پوست خود از مصرف مرطوب کننده و آبرسان امتناع می کنند. این در حالیست که عدم استفاده از مرطوب کننده و آبرسان چه در افراد دارای پوست چرب و چه در افراد دارای پوست خشک می تواند صدمات جبران ناپذیری را به پوست افراد در خوابگاه دخترانه تهران و سایر مکان ها وارد کند. 

خوابگاه دخترانه

3. ملحفه های خود را مرتبا بشویید: افرادی در خوابگاه دخترانه در تهران و مکان های دیگر وجود دارند که با وجود مراقبت های شدید، بازهم پوست سالمی ندارند. این افراد باید به نکات حاشیه ای توجه داشته باشند. تمیز بودن ملحفه متکا یکی از موارد بسیار مهم جهت جلوگیری از بروز آکنه و یا منافذ پوستی به شمار می آید. 

4. به میزان کافی آب بنوشید: نوشیدن آب نه تنها برای حفظ سلامت پوست صورت و بدن در خوابگاه دخترانه بلکه به جهت حفظ سلامت تمامی ارگان های بدن مساله ای بسیار مهم و جدی می باشد. عادت کردن به نوشیدن آب به میزان کافی در خوابگاه و هر مکان دیگری تاثیر بسزایی در افزایش شفافیت پوست افراد دارد. یک فرد بالغ روزانه باید حداقل شش الی هشت لیوان آب بنوشد. این کار به سم زدایی مناسب بدن و در نهایت حفظ سلامت پوست و دیگر اندام ها می انجامد. 

خوابگاه دخترانه