اهمیت ورزش کردن در پیشگیری از بیماری های مختلف در خوابگاه دخترانه تهران

باور اشتباهی که در بین عموم جامعه وجود دارد این است که ورزش کردن تنها با هدف کاهش وزن صورت می گیرد. این در حالیست که مهمترین هدف از ورزش کردن می بایست کمک به حفظ سلامت بخش های مختلف بدن باشد. ورزش کردن موجب می شود که بدن به حالت عادی و نرمال خود که همراه با سلامتی است نزدیک شود. ورزش کردن برای تمامی افراد جامعه از هر سن و موقعیتی از ضروریات می باشد. این مساله در مورد ساکنین خوابگاه دخترانه تهران نیز صدق می کند. ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران کسانی هستند که عموما در سن جوانی قرار دارند. همین مساله سبب می شود که در آنها این تفکر ایجاد شود که همواره سالم بوده و به ورزش کردن نیاز ندارند. این در حالیست که ورزش برای تمامی موقعیت ها امتیازات خاص آن موقعیت را با خود همراه دارد. 

خوابگاه دخترانه تهران

ورزش های انفرادی قابل انجام در خوابگاه دخترانه

برخی از ورزش ها بصورت گروهی و برخی دیگر بصورت انفرادی انجام می شوند. در یک خوابگاه دخترانه در تهران و هر شهر دیگری ممکن است سالن ورزشی مناسب جهت انجام ورزش های گروهی وجود نداشته باشد. برای ان موقعیت ها، انجام ورزش های انفرادی امتیازات زیادی را به همراه دارد. در وهله اول ورزش کردن بصورت انفرادی ریسک کنسل شدن برنامه را به دلیل حاضر نشدن اعضا از بین می برد. از طرفی دیگر بسیاری از ورزش های انفرادی که در خوابگاه دانشجویی و کارمندی انجام می شوند نیاز به هزینه کردن برای تهیه لباس یا وسایل دیگر ندارند. این برای ساکنین خوابگاه دخترانه یک امتیاز بالایی به شمار می آید. از طرفی دیگر ورزش های انفرادی راحتتر و با مهیا کردن وسایل کمتری قابل انجام هستند. 

در خوابگاه دخترانه تهران و هر خوابگاه دانشجویی و کارمندی دیگری ورزش های انفرادی زیر قابل انجام هستند:

- یوگا: یوگا یکی از ورزش های افرادی بسیار پرطرفدار است. این ورزش علاوه بر اینکه به سلامت و انعطاف بدن بسیار کمک میکند، یک ورزش فوق العاده برای کمک به تمدد اعصاب باشد. ورزش یوگا نیاز به تهیه لوازم خاصی ندارد. با یک زیرانداز می توان در هر مکانی از جمله در خوابگاه دخترانه به راحتی ورزش انفرادی یوگا را دنبال کرد. 

- پیلاتس: پیلاتس نیز ورزشی انفرادی است که کمک قابل توجهی به افزایش انعطاف بدن و همچنین افزایش حجم ماهیچه بدن می کند. این ورزش به راحتی و با کمترین هزینه در خوابگاه دخترانه قابل انجام است. 

خوابگاه دخترانه تهران

- پیاده روی و دو: بسیاری از افراد پیاده روی را یک فعالیت تفریحی به شمار می آورند. این در حالیست که پیاده روی و دو به میزان بسیار زیادی انرژی نیاز دارند. پیاده روی نه تنها موجب آرام شدن ذهن و روان می شود، کمک بسیار زیادی هم به کاهش وزن افراد دارد.

- بدن سازی: بدن سازی یکی از سنگین ترین و در عین حال اثرگذارترین ورزش های انفرادی قابل انجام در خوابگاه دخترانه تهران است. بدن سازی تاثیر بسزایی در افزایش حجم ماهیچه های بدن و کاهش بافت چربی دارد. اگرچه بدن سازی حرفه ای نیاز به دستگاه های باشگاهی دارد اما در شروع کار می توان با وسایل بسیار ابتدای تر به هدف عادت سازی ورزش در خوابگاه دخترانه رسید.

- ژیمناستیک: یکی دیگر از ورزش های بسیار پرطرفدار انفرادی ورزش ژیمناستیک است. این ورزش موجب بالا رفتن انعطاف ماهیچه های بدن شده و گردش خون را در بدن به طرز بسزایی افزایش می دهد.