کسب استقلال شخصیتی در خوابگاه دخترانه

دوران دانشجویی و زمانی که شما برای ادامه تحصیل به شهر دیگری مهاجرت میکنید وسکونت  در پانسیون دخترانه را انتخاب می‌کنید بهترین زمان برای کسب استقلال شخصیتی است.شما در این دوران یک قدم به ثبات شخصیتی در زندگی تان نزدیک میشوید.دانشگاه و پانسیون دخترانه در تهران یک جامعه کوچک است که شمارا با چالش های جامعه بزرگ آشنا کرده و فرصت آزمون و خطا به شما اعطا می‌کند تا با بهره گیری از این فرصت خودتان را با جامعه بزرگتری که پیش رو دارید وفق دهید. دانشجویانی که زندگی در  خوابگاه یا پانسیون دخترانه را انتخاب میکنند اغلب واقف به تمامی جریاناتی که پیش رو دارند هستند.آنها سعی می‌کنند خودشان را برا رویارویی با اجتماع آماده کنند و خودشان را به استقلال مالی و شخصیتی برسانند. سکونت در خوابگاه یا پانسیون دخترانه هم از لحاظ اقتصادی نسبت به هتل و... به صرفه تر میباشد هم از لحاظ امنیت نسبت به خانه ی دانشجویی بهتر میباشد.آنها با شروع زندگی جدید در شهری جدید متوجه میشوند که اکنون خانواده در تمامی لحظات کنارشان نیست که کارهایشان را با کمک آنها انجام دهند پس باید جرات و جسارت روبرو شدن با چالش ها را آن هم به تنهایی پیدا کنند. این بزرگترین قدم برای رسیدن به استقلال شخصیتی میباشد.

از طرفی آنها می‌فهمند برای اینکه بتوانند کیفیت زندگی شان در پانسیون دخترانه را بالا ببرند باید به استقلال مالی نیز دست پیدا کنند زیرا خانواده همیشه و در تمام لحظات نمی‌تواند شمارا از لحاظ مالی تامین کند. هرچقدر هم خانواده تان شمارا در مسائل مالی حمایت کنند باز هم یک سری مسائل هست که فقط خودتان میتوانید آنهارا حل کنید و شاید در این مواقع درخواست حمایت مالی از خانواده کار چندان درستی نباشد.بطور مثال برای تفریحات ضمن تحصیل، خرید کتاب های کمک درسی، خرید کتاب‌های گران قیمتی که بعضی استادان معرفی می‌کنند، خرید مواد خوراکی و...

چه بسا هستند دانشجویانی که برای نیازهای اولیه زمان  دانشجویی شان و اقامت در خوابگاه هم حمایت خانواده را ندارند، خودشان سرپرست خانواده هستند و حالا هم باید خرج تحصیل خودشان را بدهند هم به خانواده پول برسانند.دوران دانشجویی مانند زمان مدرسه نیست که هرروز مجبور باشید هشت ساعت از روزتان در در مدرسه بگذرانید و شاید اکثر وقتتان در پانسیون دخترانه بگذرد. شما می‌توانید با انتخاب واحد درست و منظم روزهایی از هفته که میتوانید به دانشگاه بروید را انتخاب کنید و روزهای دیگر که در خوابگاه هستید را صرف کار کردن کنید.

شغل های دانشجویی

برای دانشجویان درحال تحصیل شغل های مختلفی وجود دارد که می‌توانند  بنا بر توانایی، سلیقه و ترجیح شخصی‌شان یک شغل را انتخاب کنند و به انجام آن بپردازند.یک دسته از مشاغل هستند که پروژه ای انجام می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل طبق رشته شان و مهارت هایی که دارند در آن مشاغل فعالیت کنند. اگر در زبان انگلیسی، چینی، روسی، ترکیه ای و... مهارت بالایی دارید میتوانید پروژه های ترجمه ای را دست بگیرید. همینطور خیلی از هم دانشگاهی ها و یا هم اتاقی تان در پانسیون دخترانه در تهران ممکن است در ترجمه مقالاتشان از شما کمک بخواهند و در ازای آن دستمزدشان را بپردازند . امروزه خیلی  از کارهای دانشجویی بصورت فریلنسری میباشد به این صورت که شما سرمایه اندکی می‌گذارید و با سرمایه تان مدتی کار می‌کنید و سپس پس از مدتی در آمد غیر فعالی بدست خواهید آورد که بدون نیاز به فعالیت فیزیکی به حساب شما پول واریز خواهد شد.

 

 

 

اگر درکنار تحصیل در رشته اصلیتان یک مهارت هم یاد بگیرید بسیار به نفعتان خواهد بود بطور مثال اگر زبان انگلیسی رشته شما باشد شما آنرا به صورت حرفه ای و ماهرانه جدا از سیستم آموزشی یاد بگیرید و کم کم زبان های دیگر را به فهرست یادگیری خود اضافه کنید تا هم از این دوران طلایی زمان دانشجویی بهره برده باشید هم برای ورود به عرصه ی کار در اجتماع رزومه پرباری داشته باشید.فروش آنلاین از نمونه کارهایی هست که یک دانشجو می‌تواند در کنار تحصیل انجام دهد.به این صورت که با تبلیغ یک سری اجناس در پیج های خود در شبکه مجازی از عمده فروش اجناس راخریداری کرده و به مشتری برساند و در این میان سود اندکی هم خود ببرد.یادگیری یک هنر برای دختران نیز اامری پولساز میباشد.یاد گیری یک علم در کنار تحصیل در رشته اصلیتان نیز به شما برای ورود به بازار سرمایه گذاری و شغلی کمک خواهد کرد به طور مثال اگر شما علم ترید یا همان تحلیل بازار مالی را یادبگیرند میتوانید علاوه بر اینکه روی سرمایه خودتان کار می‌کنید با سرمایه دیگران هم کار کنید.

 

 

 

ورود به بازار کار سخت نیست تنها انگیزه می‌خواهد و هدف.اگر هدف شما کسب استقلال شخصیتی و مالی باشد حتما به آن دست پیدا خ. اهید کرد و در این عرصه موفق خواهید شد.

 

 

 

نویسنده:

فاطمه  حسن پور