برنامه ها و اپلیکیشن هایی که با زندگی در خوابگاه و پانسیون به آنها احتیاج پیدا میکنید.

 

اگر به تازگی قصد دارید محل زندگی خود را برای ادامه تحصیل و یا شاغل شدن و کار ترک کنید، و همچنین اگر قصد دارید در خوابگاه دخترانه و یا پانسیون دخترانه در تهران ساکن شوید، احتمالا پس از ورود به خوابگاه و پانسیون با مسائل و چالش­هایی روبرو خواهید شد که ممکن است شما را کمی آشفته کند و باعث نگرانی شما شود. مثلا ممکن است ابتدا برای خروج از خوابگاه، کمی نگران شوید چرا که مسیرها و راه­ها را به خوبی نمی­شناسید. یا ممکن است برای برنامه­ریزی درباره مخارج خود و کنترل هزینه­های خود در خوابگاه نیاز به یک برنامه­ریزی مناسب داشته باشید. نگران نباشید، چرا که همانطور که می­دانید امروزه با ورود اپلیکیشن­های مختلف به زندگی ما، شیوه­های جدید و راحتی برای رفع مشکلات و چالش­ها به وجود آمده است. در ادامه چند مورد از این اپلیکیشن­های مفید و کارآمد برای زندگی در خوابگاه و پانسیون را به شما عزیزان معرفی می­کنیم.

 

  •  بلد و نشان:در شهرهای شلوغی مثل تهران، پیدا کردن راه­ها و مسیرها و یا پیدا کردن مکان­های مختلف، کار چندان راحتی نیست مگر اینکه یک فرد که کاملا به راه­ها و مسیرها آشنایی دارد را در کنار خود داشته باشید که معمولا این امر همیشه امکان­پذیر نیست. مخصوصا اگر به تازگی ساکن یک شهر جدید شده باشید، قطعا بدون داشتن همراه دچار مشکل خواهید شد. خوشبختانه اپلیکیشن­هایی وجود دارند که این مشکل را برای ما رفع کرده­اند و راه­ها و مسیرها را به خوبی به ما نشان می­دهند. از جمله این اپلیکیشن­ها می­توان به مسیریاب بلد، نقشه و مسیریاب نشان و تعداد دیگری از اپلیکیشن­ها اشاره کرد که نگرانی شما را برای پیدا کردن مسیر کاملا رفع می­کنند. کافیست مکان مورد نظر خود را روی نقشه هوشمند یکی از این اپلیکیشن­ها مشخص کنید.

 

 

  • آشپزی آسان در خوابگاه

اگر در آشپزی کردن تازه­کار هستید، باید بدانید که در طول اقامت در خوابگاه و پانسیون دخترانه به یک آشپز خوب تبدیل می­شوید! چرا که معمولا باید خودتان برای وعده­های مختلف آشپزی کنید. ممکن است در ابتدا کمی ناوارد باشید و نتوانید به خوبی غذای مورد نظر را تهیه کنید. نگران نباشید، تعداد زیادی اپلیکیشن برای آموزش آشپزی به شما وجود دارد که با روش­های آسان و راحت می­توانید از آن­ها برای پیدا کردن دستورالعمل پخت غذاهای مختلف استفاده کنید و با کمی تمرین و تکرار به یک آشپز حرفه­ای تبدیل شوید. یکی از این اپلیکیشن­های کارآمد مربوط به آشپزی، "آشپزخونه" نام دارد که تعداد زیادی دستورالعمل­های مختلف برای پخت انواع غذاهای آشی، برنجی، سرخ کردنی، گیاهی، رژیمی، فست فود و... را در اختیار شما قرار می­دهد که می­توانید با به­کار گیری آن­ها، غذاهای مختلفی را تهیه کنید.

 

 

  • تهیه کتاب با قیمت­های مناسب

با توجه به بالا رفتن قیمت­ها، صرفه­جویی در تمامی بخش­های زندگی یک امر الزامیست. اگر دانشجو هستید، می­توانید به جای خرید کتاب­های نو و استفاده نشده که معمولا این روزها قیمت­های بسیار بالایی دارند، از کتاب­های دست دوم اما سالم و قابل استفاده، بهره­مند شوید. در این صورت هم مبلغ کمتری هزینه کرده­اید و هم درمصرف کاغذ صرفه­جویی کرده­اید. اپلیکیشن بسیار مفید و کارآمد "کتابینو" یکی از بهترین اپلیکیشن­هایی است که در این زمینه وجود دارد. با نصب این برنامه می­توانید کتاب­های مورد نیاز خود را با قیمت­هایی بسیار مناسب خریداری کنید و همچنین کتاب­هایی را که دیگر مورد نیازتان نیست به راحتی و تنها از طریق درج یک آگهی در این برنامه به افرادی که به این کتاب­ها احتیاج دارند، با قیمت­های منطقی و مناسب بفروشید.

در این بخش به معرفی چند اپلیکیشن موثر و کارآمد پرداختیم. با ما در بخش بعد نیز همراه باشید.