کسب مهارت در خوابگاه دخترانه

یاد گیری یک مهارت در این عصر بسیار حیاتی و مهم میباشد.

اگر در خوابگاه دخترانه اقامت دارید و برای تحصیل از شهری به شهر دیگر آمده اید این موضوع را در نظر داشته باشید که علاوه بر درسی و رشته ای که در آن تحصیل میکنید یاد گرفتن یک مهارت بسیار به آینده شما کمک می‌کند و می‌تواند برایتان مفید باشد.حتی المقدور این مهارتتان را به ثمر رسانده و مدرک آن را داشته باشید.امروزه برای این مدرکی که شما از مهارتتان به دست آورده اید مزایایی در نظر گرفته شده است.به طور مثال شما می‌توانید از مد کتان جهت اخذ وام های خود اشتغالی استفاده کرده و برای خودتان کاسبی کوچکی راه بیاندازید.به ویژه این قضیه برای دخترانی که ضمن تحصیلشان و اقامت در خوابگاه دخترانه در تهران در یک مهارت حرفه ای می‌شوند بسیار حائز اهمیت میباشد.به طور مثال مهارت خیاطی ابسیار پرسود است به خصوص گر وقت آزاد زیادی داشته باشید که به تمرین بپردازید. این حرفه با یک سرمایه اندک برای خرید یک چرخ خیاطی و لوازم مربوطه می‌تواند برایتان بسیار مفید باشد. حال اگر وقت و امکان یادگیری این حرفه را ندارید مهارت های دیگری مانند طراحی سایت و وبسایت.، طراحی لوگو، موشن گرافی و... را کسب کنید این مهارت ها سرمایه ای نیاز ندارد و تنها برای کلاسهای باید کمی سرمایه و وقت داشته باشید.

 

با این مهارت ها میتوانید علاوه بر اینکه پروژه دیگران را انجام داده و سود ببرید همزمان میتوانید با طراحی یک سایت مختص خودتان و وقت گذاشتن برای آن به فریلنسر تبدیل شوید و در آینده از طریق سایتتان به سود های بالایی برسید. از آنجایی که خوانندگان این مقاله اکثرا دخترانه هستند که اقامت در پانسیون یا خوابگاه دخترانه تهران را انتخاب کرده اند، این مقاله را بیشتر به عنوان راهنمایی برای کسب استقلال مالی و شخصیتی آنها می‌نویسم. اما کسب مهارت برای پسران دانشجو نیز بسیار حائز اهمیت میباشد زیرا آنها باید جای پای خودشان را در جامعه محکم کنند. گرچه مهارت‌ها به خصوص در جامعه اکنون جنسیت ندارند اما انجام بعضی از کارها برای مردان بهتر است فرضا تعمیرات ماشین و موتور یک مهارت بسیار گولساز برای پسران است که یادگیری آن هم سرمایه زیادی نیاز ندارد.تعمیرات لوازم خانگی نیز امروزه در صدر شغل‌های پولساز است که یادگیری مهارتش هم بسیار ساده است و حتی وقت زیادی هم نیاز ندارد اما اگر در آن حرفه ای شوید در نمایندگی لوازم خانگی میتوانید استخدام شوید و موفق باشید.

هر مهارتی را که می‌خواهید کسب کنید برایش وقت بگذارید و آن را به نحو احسن یادبگیرید تا بتوانید برای آینده تان روی آن حساب کنید.حتی اگر بتوانید در یک زبان حرفه ای شوید  و بتوانید با آموزش دادن و فروش پکیج های آموزشی به درآمد برسید برایتان بسیار عالی خواهد شد.در کل در عصر امروزی یاد گیری زبان بسیار مهم میباشد در اولویت تمام زبان ها زبان انگلیسی، سپس زبان چینی، زبان روسی و فرانسوی بسیار بدرد بخور است.قبلا گفته ام الان نیز می‌گویم ترید کردن و تحلیل بازارهای مالی نیز بسیار پریود است و به هیچ سرمایه ای جز برای سرمایه گذاری اولیه نیاز ندارد.

 

 

این حرفه برای دختران و پسران به یک اندازه مفید و پولساز میباشد.حرفه نجاری و کسب مهارت در این حرفه نیز امروزه به سبب راه اندازی شدن کسب و کارهای کوچک خانگی مثل تولید استند های گل و دکوریجات کوچک بسیار مفید است.

 

 

امید بر آن داریم که تمام دانشجویان که در خوابگاه دخترانه اقامت و پسرانه  اقامت دارند علاوه بر تحصیل به کسب یک مهارت بپردازند و در آن موفق شوند و در بازار حرفه ای جای خودشان را باز کنند.

 

 

نویسنده:

فاطمه حسن پور