کسب درامد در خوابگاه دخترانه

فروشگاه‌های مجازی مختلف

 

اگر برای ادامه تحصیل به شهرهای بزرگی مثل تهران مهاجرت کرده‌اید، و ساکن خوابگاه دخترانه در تهران هستید، حتما می‌دانید که مخارج سنگین زندگی در این شهر گاهی نگران‌کننده است. معمولا در شهر تهران برای دانشجویان کار پیدا می‌شود، اما اینکه متقاضیان کار بتوانند با این مشاغل و درآمد آن‌ها کنار بیایند یا نه، بستگی به موقعیت آن‌ها دارد. با گسترش فضای مجازی و جا باز کردن اپلیکیشن‌هایی مثل اینستاگرام، مشاغل تازه‌ای به وجود آمده است که بسیاری از افراد به آن‌ها مشغول شده‌اند و از درآمد آن نیز راضی هستند. انواع آنلاین‌شاپ‌ها و فروشگاه‌های مجازی برای فروش اجناس مختلف از جمله لباس، زیورآلات، لوازم خانگی، مواد خوراکی و... از جمله این مشاغل است. پس اگر سرمایه‌ کافی دارید، می‌توانید یک فروشگاه مجازی راه اندازی کنید. اما به یاد داشته باشید که داشتن این شغل نیازمند صبر و حوصله و تبلیغ مجازی است و قطعا بدون تبلیغ نمی‌توان اعتماد خریداران را جلب کرد. اگر قصد دارید این نوع شغل را انتخاب کنید، دوره‌های مجازی که مربوط به این کار هستند را ببینید و از آن‌ها استفاده کنید.

 

از هنر خود استفاده کنید

 

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید یک شغل و حرفه‌ی کوچک اما کمک‌کننده را داشته باشید، استفاده از هنر و استعداد خودتان است که با کمی صبر و حوصله و دقت و البته صرف کردن وقت می‌توانید از آن برای کسب درآمد استفاده کنید. اگر در ساخت لوازم کادویی دستساز مثل دسته کلید، عروسک، جامدادی، کیف، زیورآلات، ظروف تزیینی و سایر هنرهای دستی مهارت دارید، می‌توانید این استعداد خود را به یک فرصت عالی برای کسب درآمد تبدیل کنید. هم می‌توانید که این کارهای دستی را از راه اینستاگرام به فروش برسانید و هم به مراکز فروش لوازم هنری مراجعه کنید و کارهای خود را از این راه به فروش برسانید. قطعا به مرور فروش شما بیشتر می‌شود. همه‌ی افرادی که امروزه از این راه هنر خود را به فروش می‌رسانند هم از ابتدا مثل شما فقط یک ایده هنری داشتند. پس نگران نباشید و کار خود را شروع کنید.

 

برگزاری ورکشاپ و کارگاه از حرفه‌های خود

 

اگر در هر رشته هنری مستعد هستید، مثلا اگر سفالگری می‌کنید، زیورآلات می‌سازید و یا هر رشته هنری دیگری که در آن حرفه‌ای هستید، می‌توانید با آموزشگاه‌های هنری که تقریبا در هر محله‌ای هم مشغول به کار هستند، همکاری کنید و ورکشاپ‌های چند روزه برگزار کنید. این یک راه خیلی خوب برای به اشتراک گذاشتن هنر و حرفه‌ی شما است که می‌تواند پس از مدتی به یک راه کسب درآمد خیلی خوب برای شما تبدیل شود. همچنین باعث شناخته شدن شما و هنر شما می‌شود و می‌توانید از این راه، هنرهای دستی خود را به فروش برسانید.

 

در قسمت بعد با ما همراه باشید تا چند نمونه دیگر از مشاغلی که می‌توانید در طول زندگی در خوابگاه دخترانه از آن‌ها کسب درآمد کنید، به شما معرفی کنیم.