کتاب‌های فمنیستی در خوابگاه دخترانه در تهران

مهاجرت از شهری به شهر دیگر و دوری از خانه و خانواده و دوستان، فرد را وارد یک چالش پر پیچ و خم می‌کند و با شکل جدیدی از زندگی مواجه می‌کند که کمی سخت، اما دوستداشتنی خواهد بود. اگر شما هم قصد دارید خانواده و دوستان خود را به مقصد جدیدی برای کار و تحصیل ترک کنید، ممکن است فکر کنید که در شهر جدیدی که در آن ساکن هستید؛ چطور اوقات فراغت خود را به شکلی سالم پر کنید. روش‌های مختلفی برای پر کردن اوقات فراغت وجود دارد که یکی از این روش‌ها، مطالعه است. در ادامه این مطلب قصد داریم کتاب‌هایی را به شما عزیزانِ ساکن در پانسیون دخترانه در تهران معرفی کنیم که قطعا برای شما مفید خواهد بود.

 

   لحظه‌ صعود

کتاب لحظه صعود، نوشته ملیندا گیتس، همسر بیل گیتس است که درباره توانمند سازی زنان و دختران و چگونگی اثرگذاری این توانمند سازی بر دنیا صحبت می‌کند. با خواندن این کتاب جذاب و خواندنی و بسیار الهام‌بخش، زنان و دختران جوان که هنوز قدم محکمی در راه تحقق اهداف خود نگذاشته‌اند، می‌فهمند که کوچکترین موفقیت آنان بر دنیا نقش مهمی می‌گذارد و دیگر زنان و دختران را که نقش خود را باور ندارند، آگاه می‌سازد. این کتاب به شیوه داستانی نوشته شده و سرگذشت زنان و دختران مختلف که نقش مهم و مثبتی بر دنیا گذاشته‌اند را روایت می‌کند.

 

زنان کوچک

کتاب زنان کوچک نوشته لوییزا می‌ الکات، داستانی آشنا و البته دلچسب و شنیدنی برای زنان و دختران دارد. این کتاب زیبا و خواندنی که سبک کلاسیک دارد، بازگو کننده سرنوشت یک خانواده متشکل از ۴ دختر است که به همراه مادر و ندیمه‌ی خود، در غیاب پدر زندگی می‌کنند. همدلی و همیاری این دختران و ماجراهایی که برای آنها اتفاق می‌افتد، قطعا برای شما خواندنی و جذاب خواهد بود.

 

 

اتاقی از آن خود

این کتاب خواندنی، نوشته نویسنده نام‌آشنا "ویرجینیا ولف" است که برای تمام زنان و دختران جهان می‌تواند خواندنی و جذاب باشد. این کتاب با نثر روان و خواندنی و با ترجمه شیوا، درباره فمنیسم و نقش آن بر زندگی زنان و آگاهی‌بخشی به زنان دنیا است. این کتاب می‌گوید که زنان موفق دوره های پیش، چگونه و از کجا شروع کردند و چه تاثیری بر دنیای زنان گذاشته‌اند. اگر به ادبیات فمنیستی علاقمند هستید، این کتاب را حتما بخوانید.

 

 

من ملاله هستم

این کتاب خواندنی و بسیار تاثیرگذار، نوشته ملاله یوسف‌زی، درباره دختری است که بخاطر حکومت طالبان در کشورش افغانستان، از تحصیل و سایر فعالیت‌های عادی که زنان و دختران دیگر در سایر کشورها به راحتی از آن‌ها برخوردار هستند، محروم است. تلاش‌های بی‌وقفه ملاله و صبر و پشتکار او، در نهایت منجر به موفقیت او و رسیدن به اهدافش می‌شود.

 

 

شدن

کتاب شدن نوشته میشل اوباما، بانوی نخست دوره ریاست جمهوری اوباما است که درباره سرنوشت میشل، دختر سیاه‌پوستی است که در خانواده خوشبخت اما نه چندان مرفه خود، برای رسیدن به اهداف و آرزوهایش تلاش می‌کند اما همواره با تبعیض نژادی و نابرابری‌های اجتماعی روبرو است. سرانجام پس از تلاش‌های فراوان، میشل به اهداف و آرزوهای خود و حتی فراتر از آن‌ها می‌رسد و در مقام بانوی اول کاخ سفید جای می‌گیرد.

 

کتاب‌های خوب و مفید در حوزه ادبیات فمنیستی و زنان، می‌تواند برای شما الهام‌بخش و تاثیرگذار باشد. همچنین این سبک کتاب‌ها بهترین گزینه برای پر کردن اوقات فراغت شما در خوابگاه دخترانه می‌باشد.