نگهداری از گل و گیاه زینتی در خوابگاه دخترانه در تهران/ بخش اول

وجود گل و گیاه در هر مکانی به فضا رنگ و بویی تازه می­بخشد و به محیط حس طراوت و نشاط و سرزندگی می­دهد. اما نگهداری از این گیاهان زنده­ی دوستداشتنی، ممکن است در هر فضایی راحت نباشد و تنها چند روز غفلت و عدم رسیدگی می­توانند زندگی این گیاهان را به خطر بیاندازد. پس برای نگهداری از گل و گیاه، علاوه بر مسئولیت­پذیری و انتخاب شرایط و محیط مناسب و رسیدگی به آن­ها، لازم است ابتدا گونه مناسبی از گیاه را انتخاب کرده تا با محیط مورد نظر سازگار باشد و دچار آسیب نشود.

اگر شما هم ساکن خوابگاه و یا پانسیون دخترانه هستید و تمایل دارید در فضای اتاق خود و هم­اتاقی­هایتان، گل و گیاه نگهداری کنید و جانی تازه به فضای اتاق ببخشید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

گیاه گندمی

یکی از گیاهانی که برای فضاهای محدود و دارای نور کم مناسب است و تقریبا با هر شرایطی سازگار است و به رشد خود ادامه می­دهد، گیاه گندمی یا عنکبوتی است که دارای برگ­هایی افشان و زیباست که از وسط برگ­ها سفید و حاشیه آنها به رنگ سبز است. این گیاه را زیر پنجره هرچند کم نور قرار دهید و سعی کنید خاک آن را مرطوب نگه دارید تا در سلامت رشد کند و به طراوت اتاق شما کمک کند.

 

خرفه

گیاه خرفه یا کاکتوس خرفه­ای یک گیاه بسیار زیبا است که دارای برگ­هایی کوچک و گرد اما با قطر زیاد می­باشد. رنگ سبز پررنگ این گیاه بسیار زیباست و البته نسبت به میزان نوری که دریافت می­کند چند درجه روشن یا تیره می­شود. این گیاه آب را در برگ­های ضخیم و گوشتی خود نگه می­دارد و به آبیاری کمی نیاز دارد. سعی کنید این گیاه را در نور متوسط و غیرمستقیم قرار دهید تا زینت­بخش اتاق شما در خوابگاه دخترانه در تهران باشد.

 

زاموفیلیا

یکی دیگر از گیاهان بسیار زیبایی که برای افراد نه چندان وارد و حرفه­ای در نگهداری از گل و گیاه توصیه می­شود و زیبایی خیره­کننده­ای دارد، گیاه زاموفیلیا است که به نور کمی احتیاج دارد و نسبت به کم آبی و خشکی مقاومت معمولا بالایی دارد.  این گیاه مخصوص نگهداری در فضای پوشیده است پس با خیال راحت آن را خریداری کرده و برای تزیین اتاق خود در پانسیون دخترانه در تهران استفاده کنید.

 

فیکوس

اگر دوست  دارید برای تزیین اتاق خود از یک گیاه با رنگ تیره و برگ­های پهن استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما فیکوسِ زیبا است. این گیاه زیبا با برگ­های چرم مانند خود جلوه بخش فضای شما می­شود و اتاق را از سادگی و یکنواختی خارج می­کند. نگهداری از این گیاه ساده است اما باید آن را در یک مکان پرنور قرار دهید و آبیاری آن را طوری تنظیم کنید که خاک درون آن بین دو آبیاری خشک شود.

 

کاکتوس

کاکتوس گیاه مناسب برای افراد مبتدی در نگهداری از گل و گیاه است چرا که در سخت­ترین شرایط هم دوام می­آورد و به آبیاری بسیار کمی نیاز دارد. همچنین این گیاه انواع مختلف و بسیار گوناگونی دارد و هرکدام زیبایی خاص خود را دارد. این گیاه صبور و مقاوم را در نور مستقیم قرار دهید و از آبیاری زیاد آن خودداری کنید تا همیشه زیبایی­بخش اتاق شما باشد.

 

در قسمت بعد هم چند گیاه دیگر برای نگهداری در فضای پانسیون دخترانه به شما معرفی می­کنیم.