مکان های تفریحی مناسب دانشجویان ساکن خوابگاه دخترانه

در مقاله پیشین در باره ی لزوم داشتن تفریح برای دانشجویان به خصوص در سنین جوانی صحبت کردیم.همانطور که میدانید هر انسانی نیاز به دورهمی و تفریح های فردی و یا دوستانه دارد.در این روزهایی که بیماری کرونا همه گیر شده و سخت میشود دورهم جمع شد ما پیشنهاداتی برای دانشجویان ساکن خوابگاه دخترانه داریم که بتوانند با خیالی آسوده در آنجا دور یکدیگر جمع شده و یا بصورت فردی و یا گروهی به تفریح بپردازید. یکسری از دانشجویان عادت به کافه گردی دارند و میل به دورهمی های درون کافه دارند این نوع تفریح خوب است اما در این دوران که بیماری کرونا همه گیر شده این گونه دورهمی ها خطرناک است و موجب پشیمانی میشود.اما بعضی ها عادت دارند به صورت فردی به کافه بروند و در آن محیط به مطالعه و یا کار کردن بپردازند این مدل تفریح فردی خوب است اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید و با فاصله از دیگر افراد به کار خود بپردازید.به ویژه کافه هایی که دارای محیط باز می‌باشند بسیار برای این موضوع مفید هستند.

یکی از کافه هایی که دارای فضای باز هستند کافه(( پایپار)) در محدوده میدان آزادی تهران میباشد.

یکی دیگر از این کافه ها، کافه(( نادری)) در حوالی میدان فردوسی در تهران میباشد.

از دیگر کافه هایی که مجهز به فضای باز می باشند می‌توانیم به کافه ((نزدیک)) که در حوالی چهار راه ولیعصر میباشد و برای دانشجویان ساکن خوابگاه دخترانه در تهران هستند بسیار در دسترس میباشد.

کافه(( دیاموند)) کافه ای در قلب خیابانِ دانشجو خیز انقلاب، دارای فضای باز برای افرادی که مایل به کافه گردی و دورهمی های دوستانه هستند مکانی مناسب میباشد.

کافه ((گودو)) نیز برای ساکنین خوابگاه دخترانه در محدوده چهار راه ولیعصر مکانی مناسب برای دوست داران قهوه و کافه های روباز میبادش.کافه های دیگری هم هستند

اما بیشتر کافه هایی را معرفی کردیم که در قلب تهران و خیابان های پر از دانشجو و خوابگاه بودند. زیرا برای دانشجویان و کسانی که ساکن خوابگاه می‌باشند مهم است که ضمن داشتن تفریح به زمان ورود و خروشان به خوابگاه لطمه وارد نشود.حال می‌خواهیم به چند مورد از پارک هایی که در تهران هستند و مکان مناسبی برای دانشجویان به ویژه دانشجویان دختر هستند را معرفی کنیم تا با خیال راحت به تفریح و دورهمی های غیر درسی و کاری بپردازند.

((باغ فدک)) در شهرک غرب در وسعت بالا محیطی بسیار امن برای دانشجویان و دختران برای پیاده روی، دورهمی و یا گاها دوچرخه سواری میباشد.

((پل طبیعت)) به‌عنوان یکی از نمادهای پایتخت شناخته می‌شود که پارک طالقانی را به پارک آب و آتش متصل می‌کند و روی اتوبان مدرس تهران احداث شده است. این پل در برنامه تور تهران‌گردی اکثر گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد؛ چراکه بازدید از این پل زیبا و مدرن و استفاده از فضاهای تفریحی دو سوی پل برای هر گردشگری لذت‌بخش است. همچنین مورد علاقه ی بسیاری از دانشجویان برای پیاده روی و یا عکاسی میباشد.

علاوه بر این، با قدم‌زدن روی این پل می‌توانند چشم‌انداز زیبایی از تهران را شاهد باشند.

 

 

دانشجویان که درخوابگاه دخترانه در حوالی غرب تهران می‌باشند به راحتی می‌توانند به این پل دسترسی داشته باشند.بوستان جمشیدیه یا پارک سنگی جمشیدیه یکی از بوستان‌های تهران است که در ناحیه ۴ و منطقه ۱ شهرداری تهران قرار دارد از امکانات این بوستان می‌توان به آمفی تئاتر، رستوران، آب‌نما، مبلمان پارک (نیمک، سطل زباله، آبخوری، پایه چراغ)؛ فضای سبز (گیاهان پوششی، جنگلکاری، رز و درختچه، گل و گل‌کاری) نام برد. از دیگر امکانات رفاهی این پارک سرویس‌های بهداشتی و روشنایی در شب با به‌کارگیری از ۱۷۵ تیر روشنایی است.

 

 

((پارک شَهْر)) قدیمی‌ترین پارک تهران است. این پارک که در منطقه ۱۲ در مرکز تهران در محدوده خیابان‌های خیابان خیام و شهید فیاض‌بخش قرار دارد.

 

این پارک دارای کیوسک اجاره دوچرخه و پیست دوچرخه سواری میباشد. یکی از ویژگی ههای منحصر به فرد این پارک داشتن باغ پرندگان و چند گونه از پرندگان و حیوانات مختلف است و شما میتوانید بدون پرداخت مبلغ وروی از تماشای این پرندگان لذت ببرید.این پارک دارای موزه نیز می‌باشد اما موزه دارای ورودی میباشد. شما می‌توانید از این مکان هایی که معرفی کردیم رایگان و بدون دادن ورودی استفاده کنید و از آب وهوای خوب آنها بهره ببرید و با دوستانتان به دورهمی بپردازید.

 

نویسنده:

فاطمه حسنپور