مصرف میوه و سبزیجات در پانسیون دخترانه تهران

تغذیه صحیح و اصولی از فاکتورهای مهم سلامت انسان به شمار می آید. اگر انسان ها تمامی اصول مهم برای سلامتی را رعایت کنند اما تغذیه درستی نداشته باشند بدون شک نمی توانند سلامت خود را تامین کنند. تغذیه سالم و اصولی به مسائل مختلفی ارتباط دارد. یکی از مهمترین مسائل در داشتن تغدیه صحیح، مصرف میوه و سبزیجات می باشد. میوه و سبزیجات موجود در خوراک افراد، با سلامت بخش های زیادی از بدن وی مرتبط هستند. روده ها، پوست، معده، قلب، مغز و سایر اندام های بدن برای اینکه عملکرد خود را به صورت صحیح انجام دهند به فاکتورهای موجود در میوه و سبزیجات نظیر فیبر و انواع ویتامین ها نیاز دارند. به دلیل اهمیت زیاد این بخش از تغذیه بنا داریم در مورد مصرف آنها در پانسیون دخترانه تهران در این مقاله صحبت کنیم.

پانسیون دخترانه تهران

اهمیت مصرف میوه و سبزیجات در پانسیون دخترانه تهران در فصل تابستان

مساله ای که موجب شد به اهمیت تغذیه ای میوه و سبزیجات در پانسیون دخترانه در مقاله امروز بپردازیم، نزدیک شدن به گرم ترین روزهای سال است. مصرف میوه و سبزیجات در هر چهار فصل سال از اهمیت بالایی برخوردار است. اما مصرف این قبیل  از خوراک ها در فصل تابستان مهمتر از سال فصول است. در پانسیون دخترانه در تهران مانند هز مکان دیگری ساکنین می بایست بنا بر هرم تغذیه و همچنین توصیه هایی که از طرف سازمان غذا و دارو ارائه شده است، بصورت روزانه حداقل واحد هایی از میوه و سبزیجات مصرف کنند.

پانسیون دخترانه در تهران

میزان نیاز بدن به میوه و سبزیجات به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اما به طور میانگین توصیه می شود که یک فرد بیست و اندی ساله که در پانسیون دخترانه تهران ساکن است حداقل روزی دوواحد میوه با تنوع بالا و مقدار کافی سبزیجات را در خوراک روزانه خود بگنجاند. اهمیت بالای مصرف میوه و سبزیجات در فصل تابستان چه در پانسیون دخترانه و چه در هر مکان دیگری، ارتباط مستقیمی با رمای هوا و از دست رفتن میزان زیادی از آب و الکترولیت های بدن برمی گردد. با عرق کردن افراد در فصل تابستان مقداری زیادی از الکترولیت های بدن آنها همراه با عرق خارج می شود. یکی از بهترین روش های تامین این مواد، از طریق مصرف میوه و سبزیجات به میزان کافی است

میزان مصرف میوه و سبزیجات در پانسیون دخترانه تهران چقدر است؟

متاسفانه آمارهای مختلف نشان می دهند که مصرف میوه و سبزیجات در پانسیون دخترانه در تهران و سایر پانسیون دانشجویی و کارمندی فاصله معناداری با میزان توصیه شده است. افراد ساکن در پانسیون دخترانه تهران دانشجویان وکارمندانی هستند که ساعت های زیادی از روز را در خارج از پانسیون سپری می کنند. این مساله موجب می شود که در زمان مراجعه به پانسیون زمان وانرژی کافی برای رسیدگی مناسب به تغذیه خود را نداشته باشند. از طرفی دیگر بالا رفتن قیمت انواع میوه ها موجب شده است که تهیه آنها ببرای دانشجویان ساکن در پانسیون دخترانه از نظر مالی مقرون به صرفه نباشد.

پانسیون دخترانه

مصرف کافی میوه و سبزیجات در پانسیون دخترانه تهران با سلامت اندام هایی نظیر پوست نیز مرتبط است. ویتامین های مختلفی که در انواع میوه و سبزیجات وجود دارند به سلامت و طراوت هرچه بیشتر پوست صورت و بدن کمک می کنند. علاوه بر این میوه و سبزیجات موجود در سبد غذایی افراد با تامین آب و الکترولیک های مختلف به تامین آرامش روانی افراد نیز می انجامد.