لوازمی که در خوابگاه دخترانه به آن نیاز پیدا می‌کنیم

مجهز بودن در هر شرایط و موقعیتی، لازم و ضروری است. چه در زمانی که برای یک سفر چند روزه، خانه را ترک می‌کنید، و یا در موقعیتی که برای زندگی در محیطی جدید، با خانه‌ی خود خداحافظی می‌کنید، در هرصورت باید مجهز باشید و لوازم و وسایل مورد نیاز زندگی را همراه خود داشته باشید. با زندگی انفرادی و به دور از خانواده در محیط‌هایی همچون خوابگاه دخترانه در تهران و یا پانسیون دخترانه، شما قطعا به یک مجموعه از لوازم و وسایل احتیاج خواهید داشت که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کنترل مخارج زندگی خوابگاهی، بهتر است پیش از ترک خانه، به همراه خود ببرید تا مجبور نباشید آن‌ها را بخرید. در ادامه به چند نمونه از لوازم و وسایل مورد نیاز برای زندگی در محیط خوابگاه و پانسیون اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

لوازم خواب و رخت‌خواب

در خوابگاه و پانسیون، شما قطعا یک تخت خواب دارید که متعلق به شما است و پتو و بالشت و ملحفه هم در اختیار شما قرار می‌گیرد. اما همانطور که می‌دانید، ممکن است گاهی در موقعیتی باشید که نیاز به ملحفه بیشتر داشته باشید. مثلا ملحفه‌ی تخت خواب شما تمیز نباشد. پس بهتر است یک ملحفه اضافی از خانه به همراه خود ببرید. همچنین برداشتن یک پتوی مسافرتی سبک، برای زمانی که هوا به قدری سرد نیست که به پتو نیاز داشته باشید، گزینه مناسبی است. اگر به تمیزی رویه‌ی بالشت خود اهمیت می‌دهید، لازم است یک رویه‌ی اضافی برای بالشت خود بردارید تا در زمان شست‌وشو و خشک شدن رویه‌ی اصلی، بتوانید از این رویه‌ی اضافی استفاده کنید.

 

لوازم بهداشتی و وسایل شست‌وشو

بهتر است پیش از حرکت به سوی خوابگاه، به لیست لوازم مورد نیاز خود یک نگاه بیاندازید. درست است که در اکثر خوابگاه‌ دخترانه در تهران ماشین لباسشویی برای استفاده ساکنان خوابگاه وجود دارد، اما گاهی ممکن است که شما عجله داشته باشید و نیاز باشد که لباس‌هایتان را خودتان بشویید. پس تشت متوسط و مناسب حتما مورد نیاز شما خواهد بود. داشتن دو عدد حوله، برای حمام و برای مصرف روزانه و همچنین تهیه دمپایی برای تردد در فضای خوابگاه، ضروری است. استفاده از یک ساک پلاستیکی و ضد آب برای حمل وسایل حمام شما، همچنین داشتن شوینده‌های مناسب در خوابگاه الزامی است.

 

لوازم آشپزخانه، به قدر کافی و مناسب

لازم نیست حتما همه‌ی لوازم آشپزی را همراه خود داشته باشید، چرا که به اکثر آنان احتیاج پیدا نخواهید کرد و همچنین فضای کافی برای نگهداری آن‌ها در محیط خوابگاه وجود ندارد. از طرفی، آشپزخانه اکثر خوابگاه‌ها و پانسیون‌ دخترانه در تهران انواع لوازم آشپزخانه مورد نیاز ساکنان را دارا است. اما چند وسیله را حتما باید به همراه داشته باشید، از جمله: نمکدان، قاشق و چنگال و کارد شخصی، لیوان، یک قابلمه و یک ماهیتابه کوچک، یک کاسه و یک بشقاب. سعی کنید سایز لوازمی که به همراه دارید، کوچک باشد چرا که شما به تنهایی از آن‌ها استفاده خواهید کرد.

 

وسایلی که ممکن است به آن‌ها در خوابگاه نیاز پیدا کنید:

گیره لباس، آویز لباس، دستمال کاغذی، جارو دستی، نم‌گیر، چراغ مطالعه، سطل لباس، فندک و کبریت، پتوی اضافه، چوب‌لباسی اضافه، کاور لباس‌های فصلی و...

در اکثر خوابگاه‌ها و پانسیون‌ها می‌توانید تعدادی از این وسایل در اتاق شما وجود دارد و نیازی به خریداری آن‌ها نیست و در صورت نبود این لوازم، می‌توانید بعضی از آن‌ها را برای مدت کوتاهی از مدیریت خوابگاه به امانت بگیرید. اما به همراه داشتن این وسایل بهتربن راه است.  به یاد داشته باشید که نیازی نیست بار خود را سنگین کنید و از بردن وسیله اضافه و ناکارآمد به خوابگاه پرهیز کنید چرا که علاوه بر اشغال فضای اتاق، باعث بهم ریختگی و برهم زدن نظم می‌شود.