قدم به قدم در خوابگاه، بخش سوم

اگر دو قسمت پیشین "قدم به قدم در خوابگاه" را مطالعه کرده باشید، دیدید که در این دو بخش به سوالاتی که هر فرد بعد از گرفتن تصمیم خود برای سکونت در خوابگاه به آن­ها فکر می­کند، پاسخ داده شد. سوالاتی از قبیل ویژگی­های یک خوابگاه خوب، وسایل لازم برای سکونت در خوابگاه، مسیریابی آسان در محیط جدید، کنار آمدن با مسئله دوری از خانه و خانواده و...در ادامه این مطلب به چند سوال دیگر در خصوص سبک زندگی خوابگاهی برای تازه واردان پاسخ می­دهیم. با ما همراه باشید.

رژیم غذایی خوابگاهی باید چه ویژگی­هایی داشته باشد؟

معمولا همه­ی ما وقتی در کنار خانواده خود زندگی می­کنیم، دغدغه آشپزی کردن و برنامه غذایی منظم داشتن را تجربه نمی­کنیم. اما در خوابگاه تمام مسئولیت پخت و پز و آشپزی کردن بر عهده­ی ماست. پس داشتن یک برنامه غذایی که تمام وعده­ها در روزهای هفته را پوشش دهد و شامل انواع مواد خوراکی لازم برای ما باشد، ضروری است. برای اینکه پیش از هر وعده­ی غذایی، سردرگم نشوید و بدانید که دقیقا باید چه غذایی را حاضر کنید، بهتر است از پیش یک برنامه غذایی معین داشته باشید و برای تمام روزهای یک ماه خود در یک دفترچه یادداشت یا یادداشت گوشی موبایل خود برنامه غذایی بنویسید. با این روش می­دانید که در هنگام خرید کردن چه مواد خوراکی برای مصرف نیاز دارید و به این صورت همیشه مواد خوراکی تازه در دسترس و آماده دارید. همچنین بهتر است در هنگام آشپزی کردن، تنها به اندازه یک یا دو وعده مصرف خود آشپزی کنید تا هم غذای مانده و مضر مصرف نکنید و هم هدررفتِ کمتری داشته باشید.

یک رژیم غذایی کامل باید دارای مغادیر کافی از ویتامین­ها و مواد معدنی، پروتئین، فیبر، قند سالم و کم و حداقلِ چربی باشد. پس لازم است در رژیم غذایی خود هرروز سبزیجات مصرف کنید، حبوبات را به سفره خود بازگردانید، مصرف لبنیات را فراموش نکنید، از مصرف روزانه­ی غذاهای سرخ کردنی و چرب دوری کنید و مصرف فست­فود و غذاهای رستورانی را به حداقل برسانید.

همچنین توصیه می­شود که برای طبخ غذا از روغن­های گیاهی طبیعی مثل روغن زیتون مخصوص پخت و پز و روغن کنجد استفاده کنید و مصرف نمک را به حداقل برسانید.

 

 

برای خرید مواد غذایی در خوابگاه چکار کنم؟

اگر به تازگی ساکن پانسیون دخترانه در تهران شده­اید ممکن است خرید کردن مواد خوراکی مثل میوه و سبزی و گوشت و... را به خوبی بلد نباشید و مقدار و اندازه لازم را به درستی ندانید و یا با کیفیت لازم برای هر یک از مواد خوراکی آشنا نباشید. نگران نباشید، در مدت زمان کمی می­توانید به خوبی کیفیت­ها را از هم تشخیص دهید و مواد خوراکی باکیفیت و با مقدار کافی خریداری کنید. اما چند نکته وجود دارد که دانستن آن­ها بد نیست:

. پیش از خرید، یک لیست کامل از تمام چیزهایی که لازم دارید تهیه کنید

. سعی کنید بازارهای مخصوص عرضه میوه و تره­بار را یاد بگیرید و کمتر از سوپرمارکت­ها و یا میوه فروشی­های گرانقیمت خرید کنید تا خریدی اقتصادی و مقرون به صرفه داشته باشید.

. برنامه خرید هفتگی داشته باشید و یک روز در هفته را به خرید کلی اختصاص دهید تا در طول هفته نیازی به صرف وقت برای خرید مواد غذایی نداشته باشید.

. فقط و فقط به اندازه میزان مصرف هفتگی خود خرید کنید تا هم مواد خوراکی شما در یخچال نماند و مواد تازه مصرف کنید و هم بودجه خود را برای خرید مواد غذایی مازاد و بلااستفاده و اضافه هدر ندهید.

. نکته آخر این است که با خرید از میادین و بازارچه­های میوه و تره­بار و مواد خوراکی، شما امکان مقایسه قیمت و کیفیت را دارید پس یک خرید باکیفیت و مقرون به صرفه خواهید داشت که این امکان با خرید در فروشگاه­های متفرقه در سطح شهر امکان­پذیر نیست.