قدم به قدم در خوابگاه، بخش دوم

 با بازگشایی دانشگاه­ها و مراکز آموزشی در سراسر کشور، بسیاری از افراد که قصد ادامه تحصیل در تهران دارند دچار چالش انتخاب کردن یک مکان مناسب برای زندگی می­شوند و خوابگاه و پانسیون بخاطر امنیت بیشتر و قیمت مناسب­تر نسبت به خانه اجاره­ای، در اولویت انتخاب قرار دارند. همچنین در قسمت پیشین اشاره­ای داشتیم به سوالاتی که یک فرد تازه­وارد در فضای پانسیون دخترانه در تهران ممکن است با آن­ها مواجه شود. پس اگر شما هم از افرادی هستید که قصد دارید در خوابگاه ساکن شوید، ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

 

 

برای ساکن شدن در خوابگاه چه وسایلی را تهیه کنیم؟

 هر خوابگاهی با توجه به سطح کیفی خود، یک سری وسایل و امکانات رفاهی را در اختیار ساکنین قرار می­دهد که این امکانات در هر خوابگاه متفاوت است. اما اگر به طور کلی بخواهیم مجموعه­ای از لوازم و وسایل برای تهیه کردن به شما معرفی کنیم:

تشت متوسط برای شستشو، شوینده به مقدار کافی مثل صابون، شامپو، پودر لباسشویی، مایع ظرفشویی، خمیر دندان، لباس مناسب فصل، جعبه کوچک حاوی نخ و سوزن و لوازم خیاطی، داروهای اورژانسی که ممکن است به آن­ها نیاز پیدا کنید مثل پماد سوختگی، قرص مسکن، چسب زخم، بالشت و پتو و ملحفه اضافه، حوله، ماهیتابه و قابلمه در سایز کوچک، دمپایی، جاصابونی و سبد نگهدارنده لوازم حمام برای جلوگیری از آلوده شدن وسایل، بشقاب، کاسه، قاشق چنگال و کارد، سبد و آبکش، ظرف در دار برای نگهداری چای خشک قند و ادویه­های مصرفی، ظرفشور، سطل زباله کوچک، و در نهایت یک چمدان محکم و مناسب برای نگهداری از وسایلتان. البته بسیاری از لوازم ممکن است موقعی که به آنها نیاز پیدا می­کنید به یادتان بیفتد، پس این لیست، لیست کاملی نیست.

برای خرید مواد غذایی هم لازم است بدانید که موادی که ممکن است در اثر جابجایی و در طول مسیر فاسد، آلوده و غیرقابل مصرف شوند را به همراه خود نبرید و از بردن مواد غذایی به مقدار زیاد صرف نظر کنید چرا که به احتمال زیاد پیش از استفاده فاسد و غیرقابل مصرف می­شوند.

همچنین لازم است پیش از رفتن به خوابگاه مورد نظر، از مسئول خوابگاه در خصوص داشتن وسایلی مثل اتو، چای ساز، پتوی اضافه، چوب لباسی، طناب آپارتمانی، و... حتما سوال کنید تا در صورت نیاز این لوازم را تهیه و همراه خود به خوابگاه دخترانه در تهران ببرید.

 

 

 

آیا برای رفت و آمد و یادگیری مسیرها دچار مشکل نمی­شوم؟

در بدو ورود به هر شهری این نگرانی وجود دارد که آیا ناآشنا بودن مسیرها و بلد نبودن آدرس­ها مشکلی در رفت و آمد ما ایجاد می­کند یا نه. طبیعتا تا زمانی که مسیرهای مورد نیاز را به خوبی یاد نگیرید، رفت و آمد شما کمی دشوار خواهد بود. اما زندگی در شهر شلوغ و پررفت و آمدی مثل تهران شما را مجبور به یادگیری مسیرهای مهم و مورد نیازتان می­کند. اگر با مترو و یا بی­آر­تی رفت و آمد می­کنید باید به ایستگاه­ها توجه کنید تا از مقصد خود دور نشوید. همچنین اپلیکیشن­های مفید و کارآمدی مثل ویز و گوگل مپ به شما در پیدا کردن مسیرهایتان کمک می­کنند و نگرانی از این بابت وجود ندارد. سعی کنید شماره یک فرد معتمد که شهر را بهتر از شما می­شناسد را داشته باشید تا در مواقع ضروری و در صورت نیاز با او تماس بگیرید. پیاده­روی در مسیرهای اطراف پانسیون دخترانه ، محل کار و دانشگاه هم شما را در آشنا شدن با محیط کمک می­کند.

 

 

سوالات زیادی در خصوص زندگی در خوابگاه وجود دارد که به دست آوردن اطلاعاتی درباره این سبک زندگی کمک زیادی به بهبود زندگی شما می­کند. در قسمت بعد بیشتر در این باره صحبت می­کنیم.