غذاهای سریع خوابگاهی بخش سوم

غذاهای سریع و ساده و خوشمزه برای ساکنان خوابگاه دخترانه

 

در دو قسمت قبل چند غذای ساده و خوشمزه و نیازمند به زمان بسیار کم برای حاضر شدن، به شما عزیزانِ ساکن در پانسیون دخترانه معرفی کردیم. در ادامه به چند غذای خوشمزه و ساده‌ی دیگر هم نگاهی می‌اندازیم و دستور پخت را در اختیار شما قرار می‌دهیم. توجه داشته باشید مقدار مواد اولیه بستگی به تعداد نفرات دارد و متغیر است. با ما همرا باشید.

 

 

سالاد تن ماهی

اگر اهل خوردن غذاهای دریایی به ویژه ماهی هستید؛ اما وقت مزه‌دار کردن و سرخ کردن ماهی را ندارید، همچنین اگر در خوابگاه دخترانه زندگی می‌کنید و ممکن است بوی ماهی سرخ شده به مذاق هم‌خوابگاهی‌هایتان خوش‌ نیاید، می‌توانید از تن ماهی استفاده کنید. البته تن ماهی را می‌توان به چند روش مختلف سرو کرد و در کنار مواد غذایی دیگر مثل سبزیجات میل کرد‌‌. مثلا تهیه سالاد تن ماهی، که یک سالاد پرطرفدار و خوشمزه و سریع است، یکی از رسپی‌های مورد پسند علاقمندان به غذاهای دریایی است. برای تهیه این سالاد، تن ماهی را در آبجوش بجوشانید تا آماده شود. در ظرفی دیگر، کاهو، کلم بروکلی یا گل کلم، زیتون، سیب زمینی سرخ کرده و نمک و ادویه را با هم مخلوط کنید، سپس تن ماهی جوشیده شده را باز کرده و به ظرف سالاد اضافه کنید. اضافه کردن روغن زیتون، سرکه بالزامیک، آبلیمو و یا سویاسس این سالاد را بسیار خوشمزه‌تر می‌کند. شما می‌توانید هریک از سبزیجات سالاد را حذف کنید و با سبزیجات مورد علاقه خود جایگزین کنید. محدودیتی در مواد اولیه سالاد تن ماهی وجود ندارد اما استفاده از گوجه بخاطر ناسازگار بودن با ماهی، پیشنهاد نمی‌شود.

 

خوراک کدو

برای تهیه این خوراک خوشمزه و سالم و ساده، پیاز خلالی شده را در ماهیتابه بریزید و با نمک و فلفل طلایی رنگ کنید. سپس کدو سبز را به صورت حلقه‌ای برش بزنید و در روغن بسیار کم با حرارت کم سرخ کنید. حالا می‌توانید بسته به سلیقه و ذائقه خود، گوشت چرخ کرده یا سیب‌زمینی را هم جداگانه سرخ کنید و کدو را در کنار یکی از این دو، سرو کنید.

کشک بادمجان

کشک بادمجان از غذاهای پرطرفدار ایرانی است که مدت زمان زیادی برای تهیه نیاز ندارد و سریع حاضر می‌شود. برای تهیه این غذا، ابتدا بادمجان‌های پوست گرفته شده را در روغن سرخ کنید و یا در صورت دسترسی روی منقل کبابی کنید، بعد پس از تهیه پیاز داغ و سیرو نعنا داغ، بادمجان‌ها را ساطوری کنید و درون ماهیتابه پیاز داغ بریزید. بعد کمی کشک را در یک لیوان آب رقیق کنید و کشک رقیق شده را روی بادمجان‌ها بریزید و با گوشت‌کوب یکبار دیگر همه مواد را باهم بکوبید. در کنار این غذا می‌توانید از جعفری یا پیازچه خرد شده استفاده کنید. گردو هم در رسپی این غذا وجود دارد که در صورت داشتن گردو می‌توانید گردو را هم اضافه کنید.

 

 

خوراک قارچ و پنیر

برای تهیه این خوراک خوشمزه، قارچ را در یک ماهیتابه با کمی روغن، نمک، فلفل تفت بدهید. بعد کمی فلفل دلمه‌ای خرد شده به قارچ اضافه کنید و تفت بدهید تا خامی فلفل دلمه‌اب گرفته شود. حالا سیب‌زمینی‌ها را سرخ کنید و همه مواد را با هم مخلوط کنید. روی ظرف را با مقدار مناسبی پنیر پیتزا بپوشانید.‌ اگر در پانسیون دخترانه زندگی می‌کنید و به فر دسترسی ندارید، می‌توانید درب ماهیتابه را بگذارید و روی حرارت بسیار کم به پنیر فرصت بدهید تا آب شود. غذای شما آماده است.

با یادگیری دستور پخت‌های ساده و کاربردی که زمان کمی برای تهیه نیاز دارند، می‌توانید به وعده‌های غذایی خود تنوع بدهید و رژیم غذایی خود در خوابگاه دخترانه در تهران را از یکنواختی خارج کنید.