عادات غذایی ناسالم در خوابگاه دخترانه_ بخش دوم

توجه به رژیم غذایی و عادت‌های غذایی، تاثیر بسیار زیاد و قابل توجهی در سلامت جسم ما دارد. اینکه از چه نوع مواد غذایی استفاده می‌کنیم، کیفیت مواد خوراکی مصرفی ما در چه حد است، چند بار در روز وعده‌های اصلی و میان‌وعده مصرف می‌کنیم و همچنین شناخت کافی درباره عادت‌های غذایی که داریم، می‌تواند به ما کمک کند تا رژیم غذایی و عادات غذایی خود را به سوی سالم‌تر شدن سوق دهیم. در قسمت پیشین، چند عادت غذایی ناسالم و زیان‌بار برای سلامتی را به شما عزیزان ساکن در پانسیون دخترانه معرفی کردیم. در این بخش به چند نمونه دیگر اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

غذاهای کنسروی، دشمن سلامتی

با توجه به سبک زندگی نوین و شلوغی و پرمشغله بودن در طول روز، معمولا اکثر افراد وقت کافی ندارند تا صرف تهیه غذاهایی کنند که نیاز به وقت زیاد دارد. مخصوصا اگر شما ساکن خوابگاه دخترانه در تهران باشید، پس از پایان یک روز پرمشغله، خسته به خوابگاه و یا پانسیون دخترانه باز می‌گردید، ترجیح می‌دهید به جای صرف وقت برای پختن یک وعده غذا، وقت کمتری بگذارید و سریع‌تر غذا بخورید. معمولا در چنین مواقعی به سراغ غذاهای کنسرو شده و یا خوراکی‌ها و مواد غذایی فریز شده می‌روید. ممکن است این دسته غذاها تنها برای یک بار مصرف در ماه مناسب باشند. اما به یاد داشته باشید مصرف بیش از اندازه غذاهای کنسرو شده، باعث بروز سرطان، چاقی مفرط، دیابت نوع ۲، اختلالات عصبی و آلزایمر در افراد می‌شود. همچنین این دست غذاها معمولا کیفیت بسیار پایینی دارند و هرگز نمی‌توانند جایگزین خوبی برای غذای مصرفی شما باشند. اگر هم قصد دارید از غذاهای فریز شده استفاده کنید، بهتر است پیش از فریز کردن آن‌ها را تنها یکبار بشویید و از پختن یا سرخ کردن مواد غذایی پیش از فریز کردن، بپرهیزید. همچنین مواد خوراکی مثل گوشت‌های پخته شده را تا حد امکان فریز نکنید.

 

ورزش کردن پس از سرو غذا

ممکن است فکر کنید که فعالیت بدنی بعد از سرو غذا، به هضم بهتر غذای شما کمک خواهد کرد. باید بدانید که این تفکر تا حدودی اشتباه است! فعالیت بدنی پس از خوردن غذا باعث می‌شود که حجم زیادی از هوا وارد معده‌ی شما شود و در این صورت، نه تنها عمل هضم به خوبی صورت نمی‌گیرد، بلکه این حجم از هوای وارد شده به معده باعث ایجاد نفخ و دلدرد و دلپیچه خواهد شد. پس اگر می‌خواهید پس از سرو غذا، کمی فعالیت داشته باشید، یک پیاده روی سبک و آهسته را شروع کنید، نه بیشتر!

 

مصرف سالاد سرد به همراه غذا

همیشه در سفره‌ی ما ایرانی‌ها، یک ظرف سالاد در کنار بشقاب غذا وجود دارد. به خصوص اگر کسی را به عنوان مهمان دعوت کرده باشیم، سعی می‌کنیم در کنار غذاها، حتما یک یا دو نوع سالاد هم در سفره باشد. اما باید بدانید که خوردن سالاد سرد مثل سالاد کاهو، کلم، و سایر سبزیجات در کنار غذای گرم باعث می‌شود طبع سرد و گرم سالاد و غذا با هم ناسازگاری پیدا کند و باعث ایجاد سوءهاضمه و دلدرد و سوزش سر دل شود. پس سعی کنید سالاد را کمی پیش از سرو غذای اصلی میل کنید یا خوردن آن را به حداقل نیم ساعت بعد از غذا موکول کنید.

 

 

ترشیجات، خوشمزه‌های ناسالم

ترشی‌ها عضو جدایی‌ناپذیر سفره‌ی مردم ایران است. انواع مختلف ترشی همیشه در سفره ما وجود دارد. اما خوب است بدانید خوردن ترشی در کنار غذا باعث بروز معده‌دردهای شدید و سنگین می‌شود. افرادی که دچار بیماری‌های هاضمه هستند، زخم معده دارند یا دچار سندرم روده تحریک‌پذیر هستند، به هیچ وجه نباید در کنار وعده‌های غذایی خود ترشی مصرف کنند.