خوابگاه فول امکانات بانوان

خوابگاه دخترانه تهران فول امکانات بانوان

 

در این مطلب از خوابگاه فول امکانات بانوان به تاثیرات ناخوشایندی که کم خوابیدن روی ما می گذارد می پردازیم.

برای اینکه بتوانید نفس بکشید و غذا بخورید باید به اندازه ای که نیاز دارید بخوابید. وقتی خواب هستید بدن شما مشغول بازیابی سلامتی شما است تا برای روز بعد آماده شوید.

خوابگاه فول امکانات بانوان مکان راحتی برای خواب آسوده به شما ارائه می دهد.

در کودکان و نوجوانان هورمونهای رشد در زمان خواب ترشح می شود. این هورمون ها کمک می کند عضلات ساخته شوند و همچنین سلول ها ریکاوری و تکثیر شوند. خواب رد دوران بلوغ به شدت ضروری است.

وقتی کمبود خواب دارید مغز شما به خوبی کار نمی کند. کم خوابی روی سطح هوشیاری شما اثر می گذارد. اگر این کم خوابی به اندازه کافی ادامه پیدا کند می تواند سطح ایمنی بدن شما را کاهش دهد و  شما را در معرض بیماری های مزمن قرار می دهد.

از نشانه های کمبود خواب خمیازه کشیدن و کج خلقی و خواب آلودگی می باشد. کمبود خواب شدید می تواند در تعادل و قدرت تصمیم گیری شما اختلال ایجاد کند.

در طول روز ممکن است خوابتان ببرد حتی اگر در برابر آن مقاومت کنید. خوابگاه فول امکانات بانوان محرک هایی مانند کافئین نیز نمی تواند نیاز شما به خوابیدن را برطرف کند .

 

کم خوابی

کم خوابی و اثرات آن روی سیستم های بدن

سیستم مرکزی عصبی شما بزرگراه اطلاعاتی بدن شما می باشد.برای اینکه این سیستم به خوبی و درستی کار کند باید به اندازه کافی بخوابید. در طول خواب مغز به نرون های مشغول استراحت می دهد و مسیر جدیدی را شکل می دهد تا شما هنگامی که بیدار می شوید ا ز آن استفاده کنید.

در کودکان و جوانان هورمون رشد در ساعت خواب تولید می شود و به سلول ها کمک می شود که خود را بازسازی کنند.

کمبود خواب مغز را خسته نگه می دارد، بنابراین مغز نمی تواند وظایفش را به درستی انجام دهد. کمبود خواب باعث می شود تمرکز خود را از دست بدهید و توانایی یادگیریتان پایین بیاید. همچنین روی حافظه کوتاه مدت و بلند مدت شما اثر می گذارد. و خلاقیت شما را از بین می برد.

روی احساسات شما نیز تاثیر می گذارد و شما را شخصیتی که زود عصبانی می شود نشان خواهد داد و همینطور باعث می شود ثبات خلق نداشته باشید.

در بین افرادی که کمبود خواب دارند و به وفور این اتفاق می افتد احتمال روبه رو شدن به پدیده توهم بسیار بالا است.

کمبود خواب مانیا را در افرادی که از این اختلال افسردگی رنج می بردند افزایش می دهد.

یکی دیگر از اثرات کمبود خواب رفتار های تکانشی، افسردگی و افکار خودکشی است.

چرت زدن و خواب های کوتاه مدت در حد چند ثانیه یا دقیقه از اثرات خطرناک کمبود خاب است. این خواب های کوتاه در هنگام رانندگی بسیار خطرناک است. زیرا کنترلش از دست شما خارج است و شما متوجه نمی شوید که خوابتان برده است.

 

کم خوابی و سیستم ایمنی بدن

وقتی خواب هستید سیستم ایمنی بدن شما سیتوکین نگهدارنده و مواد ضدعفونی کننده بدن تولید می کند.

بدن از موارد کمک می گیرد تا در برابر مواد خارجی که وارد بدن می شوند مانند باکتری ها و ویروس ها محافظت کند. سیتوکین و مواد محافظت کننده دیگر که توسط بدن ترشح می شوند به شما کمک می کنند که راحتتر بخوابید.و به سیستم ایمنی بدن این فرصت را می دهند تا در برابر بیماری با انرژی و قدر بیشتری برخورد کند.

کمبود خواب به معنی این است که سیستم ایمنی بدن فرصت ساخت مجدد نیروهایش را ندارد. در واقع اگر به امدازه کافی نخوابید و بدن شما مورد حمله قرار گیرد سیستم ایمنی نمی تواند آن حمله را دفع کند. همچنین زمان بیشتری می برد که اگر مریض هستید دوباره حالتان خوب شود.

کمبود خواب و سیستم تنفسی

از آنجا که با کمبود خواب سیستم ایمنی بدن ضعیف می شود بدن شما بیشتر در معرض سرماخوردگی و آنفولانزا قرار می گیرد خوابگاه فول امکانات بانوان. اگر قبلا بیماری دستگاه تنفسی مزمن داشته اید احتمالا با کمبود خواب بدتر می شود.

سیستم گوارشی و کمبود خواب

همانطور که زیاد غذا خوردن و ورزش نکردن باعث چاقی می شود کمبود خواب نیز وزن بدن را افزایش می دهد.

کمبود خواب استرس را افزایش می دهد و هورمونی که به مغز اطلاع می دهد شما به اندازه کافی غذت خورده اید کمتر ترشح می شود.

بدن انسولین بیشتری آزاد می کند ذخیره چربی افزایش پیدا میکند و در نهایت ریسک دیابت را در شما افزایش می دهد خوابگاه فول امکانات بانوان.

سیستم قلبی عروقی و کمبود خواب

به دلیل اینکه احتمال اضافه وزن در شما به جهت کمبود خواب خیلی بالا است ریسک بیماری های قلبی و عروقی نیز در شما افزایش پیدا می کند.

خواب نقش مهمی  در بدن شما برای بهبود و بازیابی رگ های خونی و قلب شما ایفا می کند. کمبود خواب باعث افزایش فشار خون شده و بیماری های قلبی را زیاد می کند.

برای افرادی که فشار خون دارند یک شب نخوابیدن برابر است با اینکه تمام روز بعد فشار خون بالا داشته باشند خوابگاه فول امکانات بانوان.

علاوه بر تمام موارد ذکر شده کم خوابیدن می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در بینایی شما نیز بشود.

سردرد و کند شدن نیز از علائم دیگر کم خوابی می باشد.