خوابگاه دانشجویی تازه تاسیس

هم اتاقی خوب در خوابگاه دانشجویی تازه تاسیس

 


آیا می دانید چطور می توان یک هم اتاقی خوب بود؟ این یکی از آن مهارت هایی است که هرکسی که وارد دانشگاه و خوابگاه دانشجویی تازه تاسیس می شود باید بلد باشد. زیرا زمان زیادی از زندگی خود را با هم اتاقی سپری کردن بخشی از عمر ما را تشکیل می دهد که بهتر است با  داشتن توانایی های لازم لحظات خوبی بسازیم و دوران خوشی را تجربه کنیم. 

 

هم اتاقی خوب

هم اتاقی خوب


تصمیم بگیرید که همکاری و همراهی کنید. احتمالا علاقه ای به داشتن هم اتاقی ندارید اما بخاطر داشته باشید که چاره ای نیست و بهتر است با خلق و خوی خوش از هم اتاقی خود استقبال کرده و سعی کنید بی میل بودن خود را به داشتن هم اتاقی به روی فرد جدید نیاورید.
خودتان را بهتر بشناسید. آیا از مهمان خوشتان می آید؟ آیا هنگام مطالعه به سکوت احتیاج دارید یا در خوابگاه دانشجویی تازه تاسیس می توانید با سرو صدا نیز درس بخوانید ومطالعه کنید؟ اگر قبلا هم اتاقی داشته اید احتمالن جواب این سوال ها را می دانید اما اگر اولین بار است که با کسی هم اتاقی می شوید بهتر است کمی با خود فکر کنید و جواب این سوال ها را پیدا کنید. 
زندگی کردن با کسی نیز به توجه های ریز بسیاری دارد. از دعواها و مشاجره های آینده با استفاده از یک سری قوانین از پیش تعیین شده می توان جلوگیری کرد. اینکه مهمان ها چقدر می توانند در اتاق بمانند؟آیا اصلا مهمان می تواند وارد اتاق شود؟ کلید اتاق را به چه کسی می توان سپرد؟ دمای اتاق چقدر باشد؟ تمیز کردن اتاق به چه صورت باشد؟ و خیلی موارد دیگر که صحبت کردن در مورد آن ها می تواند راه گشا باشد. 
با هم اتاقی خود سازش کنید. گاهی در انجام قوانین اتاق کوتاه بیایید. مثلا زمانی که آن ها سرشان بیش از حد شلوغ است یا مریض هستند. هم محبت بیشتری در رابطه ایجاد می کنید و هم اینکه زمانی که شما به کمک احتیاج داشته باشید آن ها دریغ نمی کنند.
در نهایت اینکه زندگی کردن در خوابگاه دانشجویی تازه تاسیس دردسر ها و شیرینی های خودش را دارد که با اندکی صبر حوصله محبت و مراعات کردن می توان دوران خوشی را سپری کرد.