تقسیم کار در پانسیون و خوابگاه دخترانه

کارها را بین خود و دوستانتان تقسیم کنید

برای اینکه کارها و فعالیت‌های مشترکی که دارید، به خوبی انجام شود، کارها را با هم تقسیم کنید و هر کار و فعالیت را به فردی که در آن‌ کار مهارت بیشتری دارد بسپارید. مثلا اگر تصمیم دارید برنامه آشپزی روزانه را اجرا کنید، این کار را به یکی از هم‌اتاقی‌ها که در آشپزی مهارت بیشتری دارد بسپارید. یا خریدهای روزانه‌ و مورد نیاز اتاق را به کسی که بهتر از پس این کار بر می‌آید بسپارید. گردگیری و نظافت اتاق هم باید به همین ترتیب بین شما تقسیم شود تا به بهترین شکل ممکن انجام شود.همچنین می‌توانید فعالیت‌ها را چرخشی کنید. برای اینکه از انجام دادن یک کار مشخص خسته نشوید، می‌توانید چند هفته یک‌ بار انجام دادن فعالیت دیگری را بر عهده بگیرید.

پیش از شروع هفته، برنامه فعالیت هفتگی تدوین کنید

قبل از آنکه وارد هفته‌ی جدید شوید، همه‌ی کارهایی که در طول هفته باید به صورت جمعی به همراه هم‌اتاقی‌هایتان انجام دهید را یادداشت کنید و روی جایی مثل در اتاق یا روی کمد اتاق که برای هم‌اتاقی‌هایتان قابل مشاهده باشد، بچسبانید. این کارها و فعالیت‌ها می‌تواند شامل آشپزی، خرید کردن مایحتاج روزانه، نظافت و گردگیری اتاق و... باشد که با یادداشت کردن آن‌ها، این فعالیت‌ها قطعا به شکل بهتری به انجام خواهند رسید.

فعالیت‌ها و وظایف شخصی خود را وارد کار گروهی نکنید

باید بدانید که هرقدر هم با هم‌اتاقی‌هایتان صمیمی و نزدیک باشید، آن‌ها هیچ مسئولیتی در برابر انجام‌ دادن کارهای شما ندارند و نباید انجام دادن وظایف خود را به آنها بسپارید. می‌توانید از آن‌ها بخواهید که شما را در انجام دادن کارهایتان کمک کنند اما سپردن وظایف شما به آن‌ها، کار درستی نخواهد بود. با زندگی در خوابگاه دخترانه و یا پانسیون هر فرد مسئول کارها و وظایف خود است و این کارها و وظایف نباید قاطی روابط دوستانه شما شود.

خوش‌ حساب و وقت شناس باشید

اگر برای خرید هفتگی اتاقتان مثل خرید مواد شوینده، مواد غذایی و یا... باید مبلغی را به کسی که مسئول خرید است پرداخت کنید، حتما بلافاصله بعد از خرید و پیش از اینکه فراموش کنید این کار را انجام دهید و حسابتان را صاف کنید. همچنین هنگامی که باید وظایفتان را انجام دهید، آن را به بعد و زمان دیگری موکول نکنید و هر کاری را در زمان مناسب و سر وقت خود انجام دهید.

 

با تقسیم وظایف در محیط‌هایی مثل خوابگاه و پانسیون، کارها بهتر و راحت‌تر از قبل پیش می‌روند و این تقسیم کار بین شما و هم‌اتاقی‌هایتان، باعث دوستی بیشتر و زیاد شدن صمیمیت بین شما می‌شود. همچنین مسئولیت‌پذیر شدن و وقت شناسی از جمله ویژگی‌هایی هستند که با زندگی در خوابگاه و پانسیون و با مشارکت در فعالیت‌های جمعی، می‌توانید کسب کنید.