تفریحات سالم دانشجویی در تهران

خوابگاه دخترانه محلی برای اقامت دانشجویان و یا کارمندانی که به علت قبولی در رشته ای یا جایگاه شغلی ای مجبور شده‌اند به شهر دیگری جز شهر محل زندگی‌شان سفر کنند.اغلب این دانشجویان رتبه های برتری هستند که در دانشگاه های منتخب پذیرفته شده اند و کارمندان نیز در جایگاه های شغلی معتبر مشغول به کار شده اند به همین سبب تصمیم گرفته اند چند سال از زندگی‌شان را در شهر دیگری صرف کنند،از خانواده دور باشند و به استقلال مالی و شخصیتی برسند.  قطعا برای این دسته از عزیزان دشوار است که دائم در مسیر رفت و آمد به شهر خودشان و شهر محل اقامتشان باشند ،پس مجبورند گاهی مدتها در آن شهر سکونت داشته باشند.قطعا هر انسانی نیاز به تفریحات و بودن در اجتماع دارد مگر آنکه فردی اختلالاتی شخصیتی ای داشته باشد که سبب شوند او از اجتماع و محل های شلوغ گریزان باشد و میلی به تفریحات دسته جمعی و یا طبیعت گردی نداشته باشد.از آنجایی که اکثر جوانان بخصوص در سنین زیر 30 سال میل زیادی به دورهمی و تفریح در طبیعت دارند می‌خواهیم در این مقاله به معرفی مکان های تفریحی که می‌توانید در آنجا هم به استراحت بپردازید هم از طبیعت گردی لذت ببرید بپردازیم و همچنین مکان هایی را معرفی کنیم که می‌توانید با دوستانتان در آنها دورهم جمع شوید و به هم صحبتی در فضایی بجز فضای دانشگاه یا خوابگاه دخترانه بپردازید.

مکان های تفریحی تهران مناسب دانشجویان

پارک طالقانی

محیطی سر سبز در تهران با آب و هوایی بسیار خوب،این پارک یکی از پارک‌های جنگلی تهران است که در تپه‌های عباس‌آباد تهران قرار دارد.آدرس این پارک در کنار بزرگرا‌ه‌های حقانی، همت و مدرس واقع شده است.

بهترین راه برای رسیدن به پارک طالقانی، استفاده از مترو است. کافی است در خط یک مترو تهران، در ایستگاه مترو شهید حقانی از قطار پیاده شوید و با پنج دقیقه پیاده‌روی به پارک طالقانی برسید. البته ایستگاه مترو شهید همت هم در قسمت جنوبی این پارک قرار دارد، اما برای رسیدن به مرکز پارک و جاذبه‌های آن مانند پل طبیعت راه طولانی‌تری را باید پیاده‌روی کنید. همچنین اگر قصد سفر با خودرو شخصی به این پارک را دارید، می‌توانید از یکی از بزرگراه‌های همت، مدرس و حقانی برای رسیدن به پارک طالقانی استفاده کنید. در خروجی این پارک در بزرگراه حقانی و در مجاورت پارک، یک پارکینگ بزرگ خودرو قرار دارد که برای پارک خودرو خود می‌توانید از آن استفاده کنید

 

 

پارک پردیسان تهران

پارک طبیعت پردیسان وابسته به سازمان حفاظت محیط زیست، مشهورترین پارک طبیعت ایران که در شهر تهران در محدوده منطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد.

این پارک در شمال غربی تهران واقع شده‌است، از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران محدود می‌شود. بزرگراه یادگار امام در راستای شمالی/جنوبی، این بوستان را به دو بخش تقسیم می‌کند که پیوند آن‌ها به وسیله دو پل برقرار شده‌است.از امکانات این بوستان می‌توان به موزه تنوع زیستی، موزه آب و باغ وحش اشاره کرد. وجود موزه تنوع زیستی با انواع حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده، و بعضاً زنده، یکی دیگر از جذابیت‌های این پارک جنگلی است.

 

 

پارک جنگلی چیتگر

این پارک به سبب داشتن پيست دوچرخه سواری و امکان قرض گرفتن دوچرخه دارای محبوبیتی بالایی بین جوانان میباشد.همچنین این پارک پوشش گیاهی بسیار سرسبزی دارد و برای ورزش و پیاده روی بسیار مناسب میباشد.

آدرس اتوبان تهران- کرج، بعد از خروجی شهرک راه‌آهن

دسترسی به پارک جنگلی چیتگر از طریق مترو نیز امکان‌پذیر است.

ایستگاه مترو چیتگر: این ایستگاه در بلوار کوهک و در مقابل درب شماره یک پارک چیتگر قرار دارد.

ایستگاه مترو ایران خودرو: این ایستگاه به فاز غربی پارک مشرف است و به درب‌های پنج و هفت پارک چیتگر دسترسی دارد.

 

 

اکثر خوابگاه دخترانه های تهران در مرکز و شمال تهران واقع شده اند. شما به راحتی میتوانید از اوقات خالی تان استفاده کنید و از طبیعت زیبای تهران بهره ببرید و انرژی تحلیل رفته تان بخاطر درس خواندن و یا کار کردن را دوباره بازیابید.

 

نویسنده:

فاطمه حسن پور