تغذیه مناسب ایام امتحانات در پانسیون دخترانه تهران

شروع ایام امتحانات در پانسیون دخترانه و هر پانسیون دیگری با شروع حس و حالی جدید در پانسیون همراه است. در این دوره افراد به شدت در حال مطالعه دروس خود بوده و همه تلاش خود را به کار می گیرند که این کار را به بهترین شیوه ممکن به انجام برسانند. تغذیه مناسب در ایام امتحانات یکی از مسایلی است که ذهن افراد را به خود مشغول می کند. به دلیل اینکه افراد در زمان امتحانات در پانسیون دخترانه تهران و هر مکان دیگری تمام زمان خود را برای مطالعه دروس خود به کار می برند، معمولا زمان کمی را برای غذا درست کردن و یا حتی غذا خوردن اختصاص می دهند. این یکی از مهمترین مشکلات افراد در پانسیون، در این دوران است. زیرا بدون داشتن تغذیه مناسب در ایام امتحانات ممکن است افراد بازدهی خود را برای درس خواندن به میزان زیادی کاهش دهند.

پانسیون دخترانه

تغذیه مناسب ایام امتحانات در پانسیون دخترانه تهران هم به روزهای قبل از امتحان و هم به شب امتحان مربوط است. در هر دوی این حالت ها نوع غذا و خوراکی هایی که افراد در پانسیون و هر مکان دیگری مصرف می کنند، مستقیما بر کیفیت و توانایی مغز آنها و در نهایت بر روی یادگیری و یادآوری مطالب مورد نیاز اثرگذار است. بطور مثال تحقیقات دانشمندان حوزه های یادگیری نشان داده است که مصرف مواد قندی پیچیده مانند نان، برنج، ماکارونی و غیره در شب امتحان می تواند موجب بهبود کیفیت خواب افراد گردد. همین بهبود کیفیت خواب مستقیما بر عملکرد افراد در جلسه امتحان اثرگذار می باشد.

پانسیون دخترانه

نکات مهم تغذیه ای شب امتحان در پانسیون دخترانه

نکات مختلفی را می توان به عنوان مهمترین نکات تغذیه ای شب امتحان در پانسیون دخترانه در تهران و سایر مکان ها برشمرد. اما در میان تعدادی از موارد از سایرین مهم تر و ضروری تر به نظر می رسند. رعایت همین موارد می تواند به میزان زیادی موجب بهبود علکرد افراد در دوران امتحانات دانشگاه و مدرسه گردد. به تعدادی از این نکات در ادامه اشاره می شود:

  • مواد غذایی نظیر گوشت، جگر، عدس، برگ اسفناج و ماهی به دلیل دارا بودن میزان زیادی آهن موجب افزایش گلبول های قرمز خون و در نتیجه خونرسانی بشتر به مغز می  شوند.
  • مواد غذایی کاهش دهنده استرس مانند سیب، کاهو، سبزی های معطر مانند نعنا و ریحان تا حد زیادی استرس را کاهش می دهند. دم کردن گل گاوزبان در شب های امتحانی در پانسیون دخترانه نیز به کنترل استرس کمک می کند.
  • غذاهای پرچرب و دیرهضم برای دوران امتحانات مخصوصا شب امتحان در پانسیون دخترانه و هر پانسیون دانشجویی دیگری به شدت منع مصرف دارند. زیرا این نوع غذاها به دلیل دیر هضم بودن موجب تمرکز بیشتر مغز بر سیستم گوارش می گردند.
  • نوشیدن آب کافی در ایام امتحانات در پانسیون دخترانه بسیار با اهیمت است. کمبود آب در بدن بیش از هر ارگان دیگری بر عملکرد مغز و حافظه افراد اثر منفی دارد.
  • سعی کنید در ایام امتحانات صبحانه کامل و مفید میل کنید. صبحانه سوخت اولیه مغز شما به شمار می آید.
  • هیچ یک از وعده های غذایی را در ایام امتحانات حذف نکنید. گرسنگی کسیدن در ایام امتحانات نه تنها بازده شما را به دلیل صرفه جویی در زمان، بالا نمیبرد بلکه با شدت بالایی موجب کاهش عملکرد می گردد.

پانسیون دخترانه تهران