ترفند‌های پاکیزگی در خوابگاه دخترانه

با شروع یک سبک زندگی جدید، ممکن است شما در ابتدا بخاطر عدم شناخت و عادت نداشتن به آن سبک زندگی، کمی دچار چالش شوید. اما با مرور زمان و یادگیری چند ترفتند می‌توانید به راحتی و با موفقیت از این چالش‌ها گذر کنید و تجربه‌های بسیار مفیدی به دست بیاورید. زندگی در خوابگاه و پانسیون دخترانه در تهران و یا هر شهر دیگری، همواره سرشار از این تجربه‌هاست که در زمان‌های مختلف حتی در زمانی که شما دیگر در خوابگاه زندگی نمی‌کنید هم به کار می‌آید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

ترفند شست‌وشوی ظروف سوخته

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد که به هر علتی فراموش کنید که قابلمه غذایتان روی گاز است و غذای شما بسوزد و یا به اصطلاح ته بگیرد. حالا برای شستن این قابلمه‌ی سوخته چکار می‌شود کرد؟ جالب است بدانید ترکیب سس کچاپ و یک شوینده بر روی یک اسکاچ ظرفشور می‌تواند سوختگی ظرف شما را به طور کامل تمیز کند. همچنین ریختن سرکه در ظرف و قرار دادن آن روی شعله ملایم می‌تواند تا حدود زیادی سوختگی را تمیز کند. پس از اینکه بخش بزرگ سوختگی از بین رفت، با یک ظرفشور نرم به آرامی بقیه سوختگی را با یک شوینده تمیز کنید.

 

ترفند شست‌وشوی لباس و ملحفه سفید

اگر لباس سفید رنگ و یا روتختی و ملحفه شما در اثر تماس با آلودگی و یا به مرور زمان زرد رنگ شده‌ است و تغییر رنگ داده، می‌توانید با ساخت یک محلول ساده رنگ آن را به حالت اول در بیاورید. کافیست کمی سرکه و جوش شیرین را با هم ترکیب کنید و روی پارچه مورد نظر بریزید و پس از چند دقیقه با اضافه کردن شوینده لباس، پارچه مورد نظر را خوب بشویید و آبکشی کنید. نور مستقیم خورشید هم می‌تواند لکه را کمرنگ کند. البته به یاد داشته باشید اگر لباس‌های رنگی را به مدت زیادی مقابل نور خورشید نگهدارید، ممکن است در رنگ آنها تغییر ایجاد شود و یه اصطلاح رنگ پریده شوند.

 

ترفند از بین بردن بوی جوراب و کفش

فضای خوابگاه دخترانه یک فضای عمومی است و رعایت بهداشت در این محیط که همه در کنار هم زندگی می‌کنند، بسیار مهم است. یکی از مواردی که افراد ممکن است بخاطر رعایت نکردن آن‌ از طرف هم‌اتاقی‌ها دچار سرزنش شدن شوند، بوی نامطبوع و بد کفش و جوراب است که تقریبا در تمام افراد وجود دارد. ماندن پا در کفش و جوراب برای ساعات مکرر، باعث ایجاد این بوی نامطبوع می‌شود. اما نگران نباشید، می‌توانید با استفاده از یک قاشق بی‌کربنات در هر لنگه‌ی کفش و تکان دادن کفش به طوری که پودر در تمام سطح کفش پخش شود، این بوی نامطبوع را از بین ببرید. همچنین می‌توانید یک ظرف اسپری کوچک تهیه کنید و ترکیب سرکه و جوش شیرین را که یک ترکیب معجزه‌آسا برای از بین بردن بوی نامطبوع کفش است، داخل ظرف بریزید و هرشب به سطح داخلی کفش‌هایتان اسپری کنید تا از شر این بوی بد خلاص شوید. شست‌وشوی پاها با نمک و قرار دادن میخک و یا برگ بو در جوراب‌ها هم باعث خوش‌بو شدن آن‌ها می‌شود. همچنین سعی کنید در فصول گرم سال از کفش‌های باز و صندل‌های جلوباز استفاده کنید.

 

 

ترفند تمیز کردن هوای اتاق

در فضای خوابگاه دخترانه در تهران و در اتاقی که در آن ساکن هستید، باید هرروز به فکر تهویه هوای مناسب اتاق خود باشید تا از آلودگی و هوای نامطبوع آن دور بمانید. باز ماندن در و پنجره‌ها حداقل یک ساعت در روز، دود کردن اسپند، روشن کردن شمع موم عسل، استفاده از عودهای طبیعی و استفاده از تهویه قوی هوا می‌تواند باعث تازگی مداوم هوای اتاق شود.