بالا رفتن آمار افسردگی در پانسیون دخترانه تهران

در عصر حاضر بیماری های مختلفی وجود دارند که هر کدام به شکلی در دل انسان ترس می اندازند. برخی از بیماری ها مستقیما با سلامت جسمی افراد ارتباط دارند و برخی دیگر موجب به خطر افتادن سلامت روانی افراد می گردند. یکی از بیماری هایی که علاوه بر جنبه روانی می تواند با عوارض جانبی خود سلامت جسمی را نیز مختل کند، افسردگی است. افسردگی وحشتناک ترین و در عین حال فراگیرترین بیماری در بین رده های سنی مختلف است. تحقیقات جدید نشان می دهند که شیوع افسردگی در بین جوانان در سالهای اخیر با سیر صعودی همراه بوده است. این مساله نگرانی ها را نسبت به سلامت روان جوانان از جمله ساکنین پانسیون دخترانه تهران را بالا برده است. 

پانسیون دخترانه تهران

افسردگی در پانسیون دخترانه تهران و سایر پانسیون های دانشجویی و کارمندی ممکن است شکلی ترسناک تر از سایر مکان ها داشته باشد. زیرا در پانسیون دخترانه و هر پانسیون کارمندی دیگری افراد از خانواده و نزدیکان خود دور هستند و ممکن است ارتباط عاطفی نزدیکی با سایر افراد در پانسیون نداشته باشند. همین مساله سبب می شود که افسردگی بیش از پیش در روح و روان آنها ریشه دوانده و راه های مفید برای سد کردن این بیماری را بر افراد بندد. زندگی در پانسیون دخترانه در تهران می تواند خود زمینه ساز بروز افسردگی باشد. گاهی فشارهایی که زندگی زندگی مستقلانه در پانسیون به افراد وارد می کند می تواند از ظرفیت روانی افراد بالاتر بوده و بیماری هایی نظیر افسردگی را در افراد سبب شود. 

پانسیون دخترانه تهران

افسردگی را با تنبلی در پانسیون دخترانه تهران اشتباه نگیرید!

یکی از مشکلاتی که ساکنین پانسیون دخترانه تهران و هر نوع پانسیون دیگری که افراد بصورت گروهی در آن زندگی می کنند با آن درگیرند، وجود افراد تنبلی هستند که تنبلی خود را به افسردگی ربط داده و از این طریق سعی دارند که از زیر بار مسئولیت خود در پانسیون شانه خالی کنند. این در حالیست که افسردگی و تنبلی تفاوت های اساسی با هم دارند. شناخت این تفاوت ها کمک می کند که افراد دارای افسردگی در پانسیون دخترانه در تهران به تنبلی محکوم نشده و بیماری آنها بیش از پیش عود نکند. در ادامه تعدادی از تفاوت های افسردگی و تنبلی چه در پانسیون دخترانه و چه در هر مکان دیگری نام برده می شود.

1. فرد تنبل مشکلی با انجام ندادن کارها ندارد اما فرد افسرده همواره و در همه لحظات از بابت انجام ندادن کارها عذاب وجدان دارد. انجام ندادن کارها توسط فرد افسرده تمام ذهن وی را در طول روز به خود مشغول می کند.

2. هم افراد افسرده و هم افراد تنبل نسبت به بهداشت شخصی خود بی تفاوت هستند. با این وجود تفاوت اساسی در رعایت نکردن بهداشت شخصی در بین این دو قشر این است که افراد افسرده در عین اینکه بهداشت شخصی را رعایت نمی کنند اما دلیلی برای این کار خود نمی یابند. این در حالیست که عدم رعایت بهداشت فردی در بین افراد تنبل در پانسیون دخترانه تهران با توجیه های غیر منطقی از آنها همراه است. 

3. افراد افسرده تمایلی به قرار گذاشتن با کسی ندارند و همواره در حال فرار کردن از جمع هستند. این در حالیست که افراد تنبل در همه قرارهای خود بدقولی کرده و برای بدقولی های خود در پانسیون و هرمکان دیگری دلایل غیرقابل باوری ارائه می دهند. 

4. افراد تنبل هیچ گونه علائم بالینی ندارند. این در حالیست که افراد افسرده تعداد زیادی علائم بالینی دارند که در تشخیص بیماری های آنها بسیار موثر هستند. پایین بودن انرژی، خشم، دوری گزینی، اختلال در تمرکز و یادگیری و حافظه، همه و همه از نشانه های افسردگی در افراد می باشد. 

پانسیون دخترانه تهران