ایده‌های کسب و کار برای ساکنان خوابگاه دخترانه

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، زندگی‌ به دور از خانه و خانواده و در شهری دیگر، مخصوصا وقتی که دانشجو باشید و در خوابگاه زندگی کنید، ممکن است شما را با چالش‌های مالی مختلفی روبرو کند که قطعا برای شما خوشایند نخواهد بود. اما همیشه راهکارهایی وجود دارد که با به کار گیری آن‌ها می‌توانید از چالش‌ها عبور کنید یا حداقل می‌توانید از سختی این چالش‌ها و موانع کم کنید. در قسمت پیشین چند نمونه از ایده‌های کسب و کار برای ساکنان خوابگاه دخترانه بخش اول را به شما معرفی کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا چند ایده دیگر را به شما معرفی کنیم.

 

مشاغل دخترانه، پرطرفدار و پردرآمد

 

از جمله مشاغلی که همیشه و در همه‌جا برای بانوان مورد نیاز است و معمولا درآمد بالایی را هم دارد، مشاغل مربوط به شاخه آرایشگری و خدمات زیبایی است. از آنجایی که این حرفه امروزه بیش از پیش تخصصی شده است و شاخه‌های متعددی دارد و شاغلان هر شاخه باید در آن بخش حرفه‌ای عمل کنند، لازم است که پیش از ورود به این حرفه حتما ماهر و به اصطلاح کاربلد شوید تا بتوانید در کار خود پیشرفت کنید و حرفه‌ی خود را گسترش دهید. از جمله فعالیت‌هایی که در شاخه خدمات زیبایی انجام می‌شود می‌توان به تتو، کاشت ناخن، خدمات پوست و مو، آرایشگر و... اشاره کرد. این مشاغل هر کدام در ایران درآمدهای بالایی دارند و درصورتی که به این شغل‌ها به چشم شغل همیشگی نگاه کنید، قطعا می‌توانید درآمد بالایی داشته باشید. در خوابگاه دخترانه هم این گونه مشاغل همیشه مشغول به کار هستند و بیکاری در این حرفه‌ها معنایی ندارد. پس اگر به این گونه کارها علاقه دارید، شرکت در دوره‌های تخصصی پیش از ورود به این حرفه می‌تواند یک سرمایه‌گذاری مفید برای شما باشد تا در آینده بتوانید به درآمد در این حرفه برسید‌.

 

حوزه آموزش

 

اگر در رشته‌ای که درحال تحصیل آن هستید، موفق هستید، می‌توانید با آموزش دادن آن به دیگران کسب درآمد کنید و همچنین یک سابقه کاری برای خودتان داشته باشید. مثلا اگر زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری را به خوبی می‌دانید، می‌توانید با آموزش دادن آن به افرادی که می‌خواهند زبان یاد بگیرند، هم شغل کوچکی داشته باشید و هم رزومه کاری بسازید. درس‌هایی مثل ریاضی، زیست، عربی، ادبیات، شیمی و... همیشه در دسته درس‌هایی بودند که افراد زیادی مخصوصا دانش‌آموزان کنکوری خواهان یادگیری آن‌ها هستند. پس دانسته‌های خود را طبقه‌بندی کنید و با درج آگهی در شبکه‌های اجتماعی مثل دیوار، اینستاگرام و... کار خود را شروع کنید.

 

نگهداری از کودکان به عنوان پرستار کودک

 

یکی از مشاغلی که معمولا در سراسر دنیا برای دانشجویان و افراد جویای کار همیشه وجود دارد، پرستاری از کودکان است. برای اینکه بتوانید به چنین حرفه‌ای وارد شوید، باید به آژانس‌های مخصوص این کار مراجعه کنید و با ارائه مدارک خود و همچنین دارا بودن یک معرف، در لیست پرستاران کودک آن آژانس خدماتی قرار بگیرید. البته برای ماندگار شدن در این شغل نیاز است که صبور باشید و بتوانید با کودکان ارتباط برقرار کنید. این شغل در شهرهای شلوغی مثل تهران که ساکنان آن معمولا ساعات زیادی را بیرون از خانه مشغول کار کردن هستند و برای مراقبت از کودکان خود نیاز به کمک دارند، پرطرفدار است. مسئولیت‌پذیر بودن، خوش‌اخلاق بودن و صبوری از ویژگی‌هایی است که برای ورود به این حرفه حتما باید داشته باشید.