اوقات فراغت در خوابگاه دخترانه

 اوقات فراغت در خوابگاه دخترانه

 

اگر برای ادامه تحصیل و یا کار، مجبور شده‌اید شهر و دیار خود را ترک کنید و از خانه و خانواده خود دور شوید؛ حتما زندگی پیش‌رو برای شما کمی چالش‌برانگیز و شاید ترسناک به نظر بیاید، چرا که تجربه زندگی کردن به صورت انفرادی را نداشته‌اید و حالا باید برای تمام اوقات خود، خودتان برنامه‌ریزی کنید و زندگی خود را به تنهایی مدیریت کنید. با زندگی در خوابگاه و پانسیون، شما باید بسیاری از فعالیت‌هایی که در گذشته در کنار خانواده و یا دوستان خود انجام می‌دادید، به تنهایی انجام دهید. یکی از این فعالیت‌ها، گذراندن تعطیلات است به‌گونه‌ای که برای شما که ساکن خوابگاه دخترانه هستید، کسالت‌بار و خسته‌کننده نباشد.

گردش‌های نزدیک و کم‌خرج را درنظر داشته باشید

اگر ساکن خوابگاه و یا پانسیون دخترانه هستید، و قصد ندارید برای تعطیلات چند روزه‌ای که درپیش است، به شهر خود برگردید، می‌توانید از این تعطیلات، چند روز به‌یاد ماندنی بسازید. با توجه به هزینه‌های زیاد زندگی در شهرهایی مثل تهران، اگر شما ساکن خوابگاه دخترانه در تهران هستید، لزومی ندارد که تفریحات گرانقیمت را انتخاب کنید. بلکه می‌توانید با کمی جست‌وجو، مکان‌های دیدنی شهر را که بازدید از آن‌ها هزینه زیادی ندارد، انتخاب کنید و با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی به دیدن آن‌ها بروید. بازدید از موزه‌ها، خانه‌های قدیمی که برای نمایش به عموم آماده شده‌اند، نمایشگاه‌های هنری و باغ‌موزه‌ها و همچنین رفتن به سینما و یا دیدن تئاتر می‌تواند گزینه‌های خوبی برای یک تفریح لذت‌بخش یک روزه با قیمت مناسب باشد.

  • مسافرت‌های کوتاه

همچنین می‌توانید در صورت امکان با دوستان خود، به مسافرت‌های کوتاه اطراف شهر بروید به گونه‌ای که مسیر طولانی نباشد و بتوانید به موقع و بدون خستگی به خوابگاه دخترانه بازگردید. گردش در اطراف شهر، دیدن باغ‌ها و دشت‌ها و استفاده از آب و هوای تازه و مطبوع، و نیز کوهپیمایی می‌تواند تعطیلات شما را به یک تعطیلات به‌یاد ماندنی تبدیل کند.

 

  • به کارهای نیمه‌تمام خود برسید

همه‌ی ما معمولا به دنبال فرصتی هستیم که به کارهای ناتمام خود بپردازیم. اگر قصد دارید تعطیلات کوتاه‌مدت را در شهر بمانید، می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و یک روز از این تعطیلات را صرف تنظیم برنامه‌های خود و انجام دادن کارها و فعالیت‌های نیمه‌تمام کنید. مرور درس‌ها، مطالعه، گردگیری، شستشو و اتوکشی لباس‌ها، و نیز انجام سایر کارهای شخصی خود، می‌تواند باعث شود که از روز تعطیل خود به بهترین شکل استفاده کنید.

 

  • دیدار دوستان را در برنامه خود قرار دهید

احتمالا بعضی از دوستانتان هم هستند که برای گذراندن تعطیلات به دیدن خانواده خود نرفته‌اند. پس می‌توانید با یک زمان‌بندی مناسب، یک روز عالی در کنار هم داشته باشید. گردش در شهر با دوستان می‌تواند برای شما یک تفریح مناسب و لذت‌بخش باشد.

 

  • تماشای یک فیلم یا تئاتر خوب

اگر ساکن پانسیون دخترانه در تهران هستید، می‌توانید در هر روز و زمانی به دیدن یک تئاتر خوب و یا تماشای یک فیلم بروید. پس به همراه دوستان و یا به‌تنهایی، از این فرصت استفاده کنید.

 

در تعطیلات کارهای زیادی هست که می‌توانید انجام دهید تا از خستگی و کسالت دور بمانید. پس از روزهای تعطیل خود لذت ببرید و آن‌ها را به فرصتی برای رفع خستگی خود استفاده کنید و با انرژی بیشتر و حال بهتر برای روزهای عادی و از سر گرفتن کار و یا تحصیل خود، آماده شوید.