اهمیت پیاده روی برای ساکنین پانسیون دخترانه در تهران

اهمیت داشتن فعالیت بدنی برای تمامی افراد در هر سن و شرایطی برکسی پوشیده نیست. کمتر کسی را می توان یافت که فعالیت بدنی برای تامین سلامت بخش های مختلف بدن وی مناسب نباشد. به همین دلیل است که پزشکان و بسیاری از فعالان حوزه سلامتی همواره افراد را به داشتن فعالیت بدنی تشویق می کنند. در این بین پیاده روی یکی از مفیدترین و در عین حال کم هزینه ترین فعالیت هایی است که می تواند بر سلامت افراد تاثیرگذار باشد. یک پیاده روی یک ساعته می تواند از جنبه های مختلفی بر روح و جسم انسان ها تاثیر مثبت داشته باشد. پیاده روی برای ساکنین پانسیون دخترانه در تهران نیز یکی از ضروریات می باشد. زیرا ساکنین پانسیون دخترانه نیز عموما به دلیل مشغله درسی و کاری زمان کافی برای دنبال کردن ورزش های حرفه ای را ندارند. بر همین اساس پیاده روی می تواند برای آنها حکم یک فعالیت بدنی مفید را داشته باشد.

پانسیون دخترانه در تهران

چرا پیاده روی تا این اندازه برای ساکنین پانسیون دخترانه مفید و ضروری است؟

پیاده روی فعالیتی است که از کودک نوپا گرفته تا یک فرد کهن سال می تواند آن را دنبال کرده و از فواید بی شمار آن بهره ببرد. با این وجود ما در این مقاله بنا داریم از اهمیت انجام این فعالیت برای ساکنین پانسیون دخترانه در تهران صحبت کنیم. در پانسیون دخترانه تهران دانشجویان و یا کارمندانی ساکن هستند که زمان زیادی از وقت خود را به انجام فعالیت های خارج از پانسیون نظیر شرکت رد کلاس های درس و یا حضور در محل کار خود سپری می کنند. با این حال هیچ کدام از این فعالیت ها نمی توانند برای سلامتی آنها مفید باشند. چون عموما یان کارها در حالت نشسته و پشت میزی انجام می شوند و خود دلیلی برای به خطر افتادن سلامتی این افراد هستند. به همین دلیل است که پیاده روی برای این افراد اهمیت و ضرورت خود را نشان می دهد.

یکی دیگر از دلایل اهمیت پیاده روی برای ساکنین پانسیون دخترانه، کم هزینه بودن این فعالیت بدنی می باشد. ساکنین پانسیون دخترانه در تهران در شرایطی قرار دارند که توان هزینه کردن مبالغ بالا برای شرکت در باشگاه ها و سالن های ورزشی را دارا نمی باشند. این درحالیست که انجام یک پیاده روی به هر میزانی که باشد هیچ هزینه اضافی را بر شانه افراد قرار نمی دهد. یکی دیگر از دلایل ضرورت انجام پیاده روی برای ساکنین پانسیون دانشجویی و کارمندی، کمک به آرامش ذهنی و تمدد اعصاب است. افراد زمانی که برای مدت طولانی یک فعالیت ثابت مانند درس خواندن را انجام می دهند ممکن است ذهن آنها خسته شود. در چنین شرایطی انجام یک پیاده روی حتی نیم ساعته کمک می کند که ذهن انسان باز شده و خستگی ذهنی افراد رفع گردد.

پانسیون دخترانه در تهران

مکان های مناسب برای پیاده روی ساکنین پانسیون دخترانه

در هر صورت انجام دادن یک فعل درست مانند پیاده روی برای ساکنین پانسیون دخترانه و هر کس دیگری، از انجام ندادن آن بسیار بهتر است. با این وجود در برخی شرایط ممکن است پیاده روی مضراتی هم داشته باشد. بطور مثال انجام دادن پیاده روی در کنار یک اتوبان شلوغ موجب می شود که حجم زیادی از گازهای سمی وارد ریه شده و به سلامت افراد آسیب وارد کند. به همین دلیل انتخاب مکانی که مناسب پیاده روی کردن باشد یکی از ضروریات انجام این کار است. یکی از مکان های مناسب جهت پیاده روی کردن، پارک ها و فضاهای سبز شهری هستند. اینگونه مکان ها به دلیل اینکه حجم فضای سبز و درخت زیادی دارند حتی اگر در داخل هوا هم آلودگی وجود داشته باشد آن را جذب می کنند. یکی دیگر از مکان ها مناسب جهت پیاده روی کردن، بلوارهای با حجم کم ترافیکی می باشند. اینگونه مکان ها نیز اگرچه به خیابان ها نزدیک هستند ولی درخت های کاشته شده در فضای بلوار موجب پاک شدن هوا می شوند.

پانسیون دخترانه در تهران