ارتباط با دوستان جدید در خوابگاه دخترانه در تهران

راهکارهای دوستیابی و ارتباط با افراد جدید

ورود به یک فضای جدید همیشه پر از چالش و اتفاقات تازه است. اگر به تازگی به جایی وارد شده­اید و افراد جدیدی را ملاقات می­کنید، طبیعتا ارتباطی بین شما شکل می­گیرد که می­تواند مثبت یا منفی باشد. اگر فضایی که به تازگی به آن وارد شده­اید، مکانی باشد که قصد دارید در آن به صورت طولانی مدت زندگی کنید، مثل پانسیون دخترانه طبیعتا ارتباط شما با هم­اتاقی­هایتان عمیق­تر خواهد بود چرا که مدت زیادی را با یکدیگر زندگی خواهید کرد.

در ادامه­ی این مطلب قصد داریم چند راهکار و شیوه ارتباطی به شما معرفی کنیم که به ارتباط و معاشرت بهتر شما و هم ­اتاقی­هایتان کمک می­کند.

به حریم یکدیگر احترام بگذارید

مهم­ترین اصل در هر رابطه­ای، چه یک رابطه دوستانه ساده و یا یک رابطه عمیق، این است که طرفین به حریم یکدیگر احترام بگذارند و وارد بخش خصوصی زندگی یکدیگر نشوند. طبیعتا هر فردی هر قدر هم با شما صمیمی باشد، یک حریم خصوصی دارد که برای او محترم و مهم است. پس به یاد داشته باشید که ورود با این حریم با کارهایی مثل پرسیدن سوالات خصوصی درباره خود فرد و یا خانواده­اش، گذشته و روابط پیشین او، مسائل عاطفی، میزان حقوق و درآمد و... ورود این حریم به حساب می­آید و ممکن است باعث آزردگی خاطر طرفین و از بین رفتن روابط دوستانه بین آن­ها شود.

 

تفریحات مشترک داشته باشید

نچه که در روابط دوستانه همیشه به یاد می­ماند و باعث پایداری بیشتر رابطه بین افراد می­شود، داشتن یک سری تفریحات و سرگرمی­های مشترک و مورد پسند طرفین رابطه است. یک پیاده روی ساده در هوای خوب یا گذراندن یک عصر دل انگیز پاییزی در یک کافه و یا هر تفریح ساده­ی دیگری می­تواند رابطه دوستانه بین افراد را بهتر و عمیق­تر کند و باعث شود که طرفین شناخت بیشتری نسبت به یکدیگر پیدا کنند. پس برای شناخت سلایق و علایق یکدیگر، سعی کنید بیشتر با هم وقت بگذرانید و فعالیت­های مشترک داشته باشید.

 

مهربانی، کلید قلب­ها

اگر هنوز با فردی که به تازگی با او آشنا شده­اید، مثلا با هم­اتاقی خود در پانسیون دخترانه در تهران فرصت معاشرت طولانی مدت پیدا نکرده­اید، سعی کنید با نشان دادن حسن نیت خود و علاقه­ای که برای شروع این رابطه دارید، به او ثابت کنید که مایل به دوستی و معاشرت با او هستید. انجام دادن کارهای خیلی کوچک در چنین مواقعی تاثیرات خیلی عمیقی دارد. مثلا می­توانید به او بگویید که اگر در انجام کارهایش به کمک نیاز دارد می­تواند روی شما حساب کند، یا اگر می­خواهید برای خرید به بیرون از خوابگاه دخترانه بروید، به او بگویید که اگر چیزی نیاز دارد می­توانید برای او خریداری کنید، یا او را به یک چای یا پیاده­روی دعوت کنید. این کارهای به ظاهر کوچک، تاثیرات عمیق و پایداری روی رابطه بین افراد می­گذارد. امتحان کنید و نتیجه را خودتان ببینید!

 

 

امانت­دارو رازدار باشید

یکی از مسائلی که افراد در روزهای اول شروع یک رابطه دوستانه، به آن توجه زیادی دارند، این است که آیا فرد مقابل، قابل اعتماد هست و آیا می­تواند به عنوان یک دوست، معتمد و رازدار باشد یا نه. پس از همان روزهای اول اعتماد طرف مقابل را جلب کنید. یکی از راه­هایی که فرد مقابل شما را متوجه می­سازد که شما فردی مورد اعتماد هستید، این است که در مسائل خصوصی او تجسس نکنید و درباره چیزهایی که خود فرد مایل به گفتن آن­ها نیست، سوال نپرسید.با این چند راهکار ساده اما کاربردی، می­توانید جرقه­های یک دوستی پایدار را بزنید و یک رابطه دوستانه خوب و سالم داشته باشید.