ارتباط با افراد مختلف در خوابگاه دخترانه در تهران

اگر تا به حال تجربه زندگی کردن در محیط پانسیون دخترانه را داشته‌اید، به این موضوع واقفید که زندگی در خوابگاه و پانسیون یعنی مواجه شدن با افراد مختلف در طول روز که در بسیاری از این مواجه شدن‌ها، ما بنا به شرایط مجبوریم با این افراد ارتباط برقرار کنیم. اما همانطور که می‌دانید، بسیاری از افرادی که در این محیط با ما زندگی می‌کنند، ممکن است اخلاق و یا ویژگی‌های رفتاری داشته باشند که کاملا با معیارهای ما متفاوت باشد، اما در نهایت برای داشتن یک زندگی خوب و بدون چالش ما ناچار به برقراری یک ارتباط منطقی با این دست افراد هستیم. با ما همراه باشید.

 

به همه زود اعتماد نکنید

ممکن است بسیاری از افراد در نگاه اول، سالم، خوب، پرانرژی و مثبت به نظر بیایند. به یاد داشته باشید که معاشرت زودهنگام و بدون شناخت، می‌تواند باعث پشیمانی‌های بزرگ و عمیق شود. پس بهتر است حد و حدود معاشرت را در ابتدا با مراقبت بسیار زیاد پیش ببرید و به هرکسی اعتماد نکنید. این به معنای غیر اجتماعی بودن و دوری کردن از بقیه نیست. بلکه منظور این است که با احتیاط و محافظه‌کارانه ارتباط با دیگران را شروع کنید و کم‌کم یکدیگر را بشناسید.

 

اسرار خانوادگی‌ را فاش نکنید

خانواده شما باید خط قرمز شما باشد. وقتی با هم‌اتاقی یا هم‌کار خود صمیمی می‌شوید، سفره دلتان را پیش او باز نکنید. بازگو کردن اسرار خانوادگی یا دادن اطلاعات دقیق از خانواده‌تان، شما را فردی بدون حریم شخصی و بی اهمیت نسبت به مسائل خانوادگی جلوه می‌دهد و نه تنها در ایجاد یک ارتباط خوب و سازنده با دیگران شما را با مشکل مواجه می‌کند، بلکه باعث تحریک کردن کنجکاوی دیگران هم می‌شود‌. پس تا حد امکان، مشکلات خانوادگی، و اسرار فامیلی خود را فقط و فقط برای خود نگه دارید و با دیگران آن‌‌ها را به اشتراک نگذارید.

 

 

در بحث و دعواهای لفظی شرکت نکنید

در فضای خوابگاه دخترانه معمولا بحث و جدل لفظی بین ساکنان به وجود می‌آید. افراد در ارتباط با یکدیگر در محیط کوچکی مثل خوابگاه و پانسیون معمولا دچار مشکلات و ناسازگاری‌هایی می‌شوند که این مشکلات و ناسازگاری‌ها کاملا طبیعی است و پیش می‌آید، اما چگونگی پیش بردن و کنترل کردن این مشکلات و حل کردن آن‌ها به روش‌های منطقی، مهارتی است که ممکن است از عهده بعضی از افراد خارج باشد. بحث‌های خشن و با لحن تند و جدی و خشونت‌آمیز و مورد اهانت قرار دادن طرف مقابل، نه تنها کمکی به حل شدن مشکل نمی‌کند، بلکه مشکل را پیچیده‌تر و حل آن را سخت‌تر می‌کند. همچنین ادب و شان شخصیتی افراد در هنگامی که مشکلات بروز می‌کنند، خود را به خوبی نشان می‌دهد.

سعی کنید برای حل مشکلات به وجود آمده بین خود و هم‌اتاقی یا هم‌خوابگاهی‌هایتان، از منطق و آرامش کمک بگیرید تا مشکلات راحت‌تر و بدون آسیب رساندن به شخصیت خود و طرف مقابلتان حل شود.

گوشه‌گیر نباشید

یکی از صفاتی که به مرور باعث افسردگی و تنهایی فرد در یک محیط جدید می‌شود، گوشه‌گیر بودن و دور ماندن از جمع است. اگر به محیط جدید و افراد تازه در پانسیون دخترانه عادت ندارید، بدانید که این احساس غریبگی کاملا طبیعی است و به زودی رفع می‌شود، پس با حضور در جمع و برقراری ارتباط خوب و مفید و سازنده و برقرار کردن ارتباط با هم‌اتاقی‌ها و گفت‌و‌گوی خوب و دوستانه با آن‌ها؛ سعی کنید از حاشیه امن خود به مرور خارج شوید و تنهایی و افسردگی را از خود دور کنید.