آیا در خوابگاه دخترانه می‌توانیم هم اتاقی مان را انتخاب کنیم؟

شما دوست عزیز و سخت کوشی که تلاش کردید تا در دانشگاه های منتخب کشور پذیرفته شوید اگر تلاش هایتان مثمر ثمر واقعا شود و در این دانشگاه ها قبول شوید و مجبور باشید برای تحصیل از محل زندگیتان دور شوید ممکن است برایتان سخت باشد درمواقعی که کلاس ندارید به شهر محل زندگیتان بازگردید.لذا بهتر است در شهر محل تحصیلتان اقامت کرده و محل سکونت مطمئنی را انتخاب کنید.راه های زیادی برای سکونت در شهری ک برای تحصیل رفته اید وجود دارد مانند اقامت در هتل، مسافرخانه، خانه دانشجویی، سوئیت و... اما یکی از مطمئن ترین و کم هزینه ترین راه ها به ویژه برای دختران اقامت در خوابگاه دخترانه در تهران میباشد.مقاله امروز در مورد قابلیت انتخاب هم اتاقی در خوابگاه دخترانه میباشد. می‌خواهیم در مورد اینکه آیا شما میتوانید انتخاب کنید چه کسانی هم اتاقی شما باشند یا خیر مطلبی ارائه دهیم.

در برخی از خوابگاه دخترانه ها این امکان وجود دارد که شما از مسئولین بخواهید تا در این مورد به شما کمک کنند و اجازه دهند که به آنها بگویید معیارتان برای انتخاب هم اتاقی چیست. برخی از افراد برایشان فرق ندارد  که با چه افرادی هم اتاق شوند و به اصطلاح زود جوش می‌باشند و خودشان را با شرایط وقف می‌دهند.

 

 

اما بعضی از افراد هستند که این اخلاق را ندارند. وبرای اینکه بتوانند در زمان سکونت در خوابگاه دخترانه آرامش داشته باشند مجبور می‌شوند انتخاب کنند که چه کسی به عنوان هم اتاقی شان قرار داده شود.

باید قبول کنیم که برخی از ما نمی‌توانیم با هرکسی کنار بیایم و در اکثر موارد با کسی که فرهنگش با ما متفاوت میباشد آبمان توی یک جوب نمی‌رود. ولی برخی دیگر با این مسئله هیچ مشکلی ندارند و اتفاقا علاقه دارند در خوابگاه دخترانه تهران با افرادی از فرهنگ های دیگر آشنا شوند .

نقش هم اتاقی ایده آل در خوابگاه دخترانه

برخی از افراد  تمایل دارند با  کسی که هم رشته خودشان میباشد هم اتاق شوند تا در مورد درسهایشان بتوانند از یکدیگر کمک بگیرند و اگر در درسی به مشکل خوردند بتوانند از راهنمایی های هم اتاقی شان بهره ببرند و در شبهای امتحانشان بتوانند با هم به مطالعه بپردازند این فرد برای او یک هم اتاقی ایده آل محسوب می‌شود.

 

 

 

اگر مطالب قبلی را مطالعه کرده باشید پیش تر مورد ضرورت بدست آوردن استقلال مالی در خوابگاه دخترانه برایتان صحبت کردم.

گفتیم که زمان دانشجویی دوران طلایی ورود به بازار کار میباشد و باید از این دوران به عنوان گله ای برای بالا رفتن استفاده کنید.چه کار های پروژه ای مطابق رشته تان در زمان دانشجویی چه انجام شغل های دانشجویی که برایتان معرفی کردیم مثل فروش اینترنتی، ترجمه مقالات همکلاسی و هم دانشگاهی هایتان، پروژه های تایپ و...

یکی از عواملی که می‌تواند در این دوران نقش مهمی در سرنوشت شما داشته باشد هم اتاقی تان میباشد.

شاید بپرسید چطور؟

اگر شما با فردی هم اتاق شوید که مدام به فکر خوشگذرانی و تفریح باشد، زمان های بیکاری اش را صرف کارهای بیهوده کند و حتی برای درس خواندن هم شبهای امتحان را انتخاب می‌کند،به مرور شما هم از او تاتیر میگیرید و از اهدافتان دور میشوید.

شاید این موضوع به نظرتان بی اهمیت جلوه کند اما وقتی که آخرین سال تحصیلی تان فرا می‌رسد و متوجه می‌شوید که هیچ عملکرد مفیدی در زمان دانشجویی نداشته اید و حالا تازه باید تصمیمی بگیرید که چگونه وارد بازار کار شوید به اهمیت این موضوع پی خواهید برد . این درحالیست که چهار سال از برنامه تان عقب افتاده اید و ممکن است خیلی از کارهایی که قبل تر میتوانستید بکنید اکنون دیگر امکان انجام آن برایتان فراهم نباشد.

و حال اگر هم اتاقی شما در خوابگاه دخترانه درتهران فرد سخت کوشی باشد که درس هایش را بطور منظم مطالعه می‌کند و در عین حال یک یا دوشغل دانشجویی را در دست دارد و انجام می‌دهد و با تمام اینها در حال یادگیری یک حرفه کنار دروسش میباشد آن وقت اگرهیچ فعالیت مفیدی نداشته باشید ازخودتان خجالت می‌کشید و کم کم سعی می‌کنید با برنامه ریزی به سمت اهدافتان گام بردارید.

 

 

پس اگر امکان انتخاب هم اتاقی برایتان فراهم بود در انتخاب هم اتاقی هایتان دقت کنید و  بدانید که هرکسی ارزش نشست و برخاست ندارد.

برخی حتی ناخواسته شما را با خودشان به اوج می‌برند و برخی دیگر نیز شما را با خودشان به فرش می‌کشانند.

 

 

نویسنده:

فاطمه حسن پور