X

پانسیون دخترانه

پانسیون به مکانی گفته کی‌شود که افراد بخواهند در مدت زمان مشخصی در یک شهر اسکان داشته باشند و بتوانند در طول این مدت در پانسیون دخترانه زندگی کنند. یکی از بزرگترین مشکل دانشجویان این است که بتوانند نزدیکی دانشگاه یا محل کار خود مکانی امن برای زندگی پیدا کنند به همین ترتیب ترجیح می‌دهند با شرایط سخت پانسیون دخترانه که از طرف دانشگاه یا محل کار به آنها اختصاص داده شده را قبول کنند و شرایط سخت زندگی در آن محیط را تجربه کنند. نگاهی به میزان پانسیون دخترانه ارائه شده به دانشجویان از یک سو و تمرکز اگثر دانشگاه های کشور در کلان شهرا از سوی دیگر می‌توان این سوال را مطرح کرد که خیل عظیمی از دانشجویان دختری که برای تحصیل به کلان شهرها می آیند و پس از تحصیل هم با توجه به به وجود فرصت های شغلی بیشتر در همان شهرها ماندگار می شوند چگونه مسله سکونت فرد را در نبود امکانات رفاهی و خوابگاهی حل می‌کند؟
امروزه با افزایش پانسیون دخترانه در سراسر کشور باعث شده بسیاری از مشکلات مسکن برطرف شود. البته باید این نکته را هم در نظر بگیرند که با توجه به مشکلاتی که در پانسیون دخترانه وجود دارد باید با دقت بیشتری اقدام به رزرو پانسیون بکنید. متقاضیان پانسیون دخترانه با کمی جستجو در اینترنت می‌توانند لیست زیادی از خوابگاه دخترانه ، اقامتگاه دخترانه و پانسیون دخترانه را به راحتی پیدا کنند که از لحاظ امنیت و امکانات کافی تایید شده باشد.

پانسیون دخترانه

قوانینی که باید در  پانسیون دخترانه رعایت کنید چیست؟

• تمیز و مرتب باشید.
• اگر چیزی یا وسیله ای  مال شما نیست،بدون اجازه گرفتن از آن استفاده نکنید.
• در زمان های خاموشی چراغ های غیر ضروری را در خوابگاه ها روشن نکنید و به حقوق دیگران احترام بگذارید.
• لباس ها و وسیله های شخص خود را در فضاهای عمومی خوابگاه و اتاق نریزید.
• از فضای دیگران در پانسیون استفاده نکنید.
• و اگر از فضای مشترک استفاده کردید حداقل آن را تمیز نگهداری کنید.
• هنگامی که در یک پانسیون دخترانه اقامت دارید، با داشتن وسیله های خود در قفسه ها، آنها را امن نگه داری کنید و همچنین از ایجاد مزاحمت برای سایرین جلوگیری کنید.
• بدترین اتفاق در پانسیون دخترانه زمانی است که شما می‌خواهید آشپزی کنید اما  مکانی تمیز و پاک برای آشپزی نداشت باشید. جز آن دسته از افراد نباشید که کل فضای آشپزخانه را گرفته و بعد از تمام شدن کار ظرف‌ها را ناشسته در آشپز خانه به جای می‌گذراد.

پانسیون دخترانه

قوانین ممنوعیت‌ها در پانسیون دخترانه

قوانین نوشته شده برای زندگی در پانسیون دخترانه باید به طور کامل توسط کلیه ساکنین، چه دانشجو و چه غیر دانشجو رعایت شود. در صورت سرپیچی از این قوانین، مسئولین پانسیون دخترانه می‌توانند با فرد برخورد کنند. زیرا اقامت متقاضیان در خوابگاه ها و اقامتگاه‌های دولتی به منزله قبول کردن تمامی این قوانین است.

1. رعایت پوشش مناسب در پانسیون دخترانه

همانطور که می‌دانید پانسیون محیطی گرم و صمیمی دارد و مانند فضای منزل است اما از قدیم گفتن هرکجا قوانین خاص خود را دارد. زندگی در یک مکان عمومی مانند پانسیون دخترانه، نیازمند رعایت شئونات اخلاقی است. این مسأله تنها محدود به کشوهای اسلامی یا کشوهای جهان سوم نیست. بلکه کشوهای توسعه یافته و غیر مسلمان نیز به رعایت این شئونات اخلاقی پایبند هستند. استفاده از پوشش های نامناسب به عنوان یکی از ممنوعیت ها در پانسیون دخترانه حائز اهمیت است.

2. احترام به دیگر ساکنین پانسیون دخترانه

وجود قوم‌های مختلف در پانسیون دخترانه، امر تازه و جدیدی نیست. به همین دلیل در پانسیون دخترانه به طور طبیعی و تنها با تعامل های موجود، طرز برخورد با دیگران به ساکنین آموزش داده می‌شود. افرادی که برپایی مراسم های مذهبی یا فرهنگی دیگران را تحمل نمی کنند، نباید به فکر اقامت در پانسیون باشند. زیرا تنوع در مذهب و فرهنگ به عنوان یک امر طبیعی در پانسیون‌ها مشاهده می‌شود.

3. پرداخت به موقع اجاره پانسیون دخترانه

قانون دیگری که برای اقامت در پانسیون باید رعایت شود، پرداخت به موقع اجاره پانسیون می‌باشد.  به طوری که حضور یک فرد بدون پرداخت اجاره بها یک ممنوعیت است. دیگر ساکنین نیز با مشاهده حضور چنین افرادی نیاز است به مسئولین پانسیون گزارش دهند. دخترانی که در پانسیون اقامت دارند برای اینکه بتوانند از خدمات بیشتر بهره ببرند باید اجاره را سر موعود پرداخت کنند.