X

پانسیون بانوان

پانسیون به مکانی گفته می‌شود که افراد مدتی که درحال ادامه تحصیل یا کار هستند و به هر دلیل دیگری مجبور می‌شوند دور از محیط خانه سپری کنند و در پانسیون یا خوابگاه زندگی می‌کنند. در واقع پانسیون نوعی اقامتگاه است که افراد زیادی با گروه بندی‌های مختلف در آن زندگی می‌کنند. زندگی امروزه افراد مختلف در حال تغییر است و همه به دنبال راهی برای پیشرفت هستند اما ممکن است بعضی مواقع مشکلاتی بر سر راه وجود داشته باشد که مانع رسیدن به اهداف شود.  انسان جامعه امروز قبل از آن که در جهان تکنولوژی قرار بگیرد نیازهای ساده ای داشت و یکی از نیازهای ساده او، تهیه مسکن بود. مکانی که به نظر معماران جایی برای زندگی و در نزدیکی محل کار او قرار داشت و این مکان اهمیت بسیار یافته بود. اما با ورود تکنولوژی و صنعت و رشد شهر نشینی در جهان امروز، نیازهای انسان نیز پیچیده شده اند.
امروزه به دلیل هزینه بالای تهیه مسکن و یا اسباب لازم برای یک زندگی معمولی، بیشتر افراد برای پیدا کردن شغل مناسب و یا ادامه تحصیل قادر به ترک شهر و یا منزل خود را نیستند اما نمی‌دانند که  شاید با از دست دادن فرصت‌های زندگی، آینده خود را خراب می‌کنند. پانسیون ها در جهان قدمت طولانی دارند و در کشورهای دیگر به نام هاستل و نام های دیگر معروفند. اما وجود و رشد این مکان ها در تهران علاوه بر مسئله مسکن به استعاره ای از زندگی شهرنشینی بدل شده است.

پانسیون بانوان

پانسیون بانوان در تهران

امروزه در شهرهای بزرگی مانند تهران که مشکلات زیادی برای رفت و آمد هست و ترافیک جاده‌ها بالاست، برای راحتی رفت و آمد بیشتر بانوان به این فکر می‌کنند که نزدیک به محل کار یا تحصیل خود، مکانی برای اقامت داشته باشند. مناسب ترین گزینه انتخاب یک پانسیون بانوان در تهران و در نزدیکی محل کار یا تحصیل شما است. امروز شما می توانید با مراجعه به هر روزنامه ای انواع این پانسیون ها را بیابید و از خدمات ارائه شده آنها آگاه شوید ؛ جایی که با تاکید اصرار بر این دارد که بیشتر مورد استفاده دانشجو،کارمند و کارآموز قرار دارد . این پدیده جوابگوی مشکل مسکن قشرهای مختلف جامعه است.
آن دسته از افرادی که به دلیل یافتن شغل مناسب و یا ادامه تحصیل به شهر تهران آمده اند شاید مانند بقیه افراد احساس رضایتمندی نداتشه باشند و نتوانند از پس هزینه‌های یافتن مسکن بربیایند. به همین دلیل مکان‌هایی به نام پانسیون ساخته شده است که افراد بتوانند در مدت زمان مشخصی زندگی راحتتری داشته باشند اما باید با توجه به محل و امکانات پانسیون سعی کنند از لحاظ اقتصادی بهترین گزینه را انتخاب کنند.

پانسیون بانوان


بهترین پانسیون بانوان

قوانین و قیمت پانسیون‌ها در هر جایی ار کشور متفاوت است و افرادی که قصد دارد یکی از بهترین پانسیون بانوان را انتخاب کنند باید در نظر داشته باشند که بتوانند با شرایط آشنایی داشته باشند و به آن عمل کنند. این پانسیون ها برای ورودشان مقرراتی دارند. مقرراتی که آنها ملزم به اجرای آن هستند. یک پانسیون دار می گوید: «هر عضو یا ساکن (دانشجو ، کارمند یا کارآموز) با کارت شناسایی و ارائه معرفی از محل کار خود و پرداخت پول یک ماه و ودیعه ای در قبال سکونت یک ماه می تواند در آنجا ساکن شود. عدم ارائه یکی از این مدارک به منزله عدم سکونت است. این پانسیون ها در نقاط مختلف شهر تهران و با زیر بناهای مختلف در طبقات متنوع پراکنده شده اند.

قیمت و شرایط استفاده از پانسیون

قیمت اجاره پانسیون‌ها معمولا از یک شب یا یک هفته شروع می‌شود مگراینکه کسی بخواهد بصورت دوره ای تا پایان تحصیل یا شغل در پانسیون بانوان اقامت داشته باشند. باتوجه به محل و یا امکانات پانسیون بانوان، هرکدام قیمت متفاوتی دارند. برای پیدا کردن بهترین پانسیون بانوان در تهران شما باید به نکات بسیاری توجه کنید تا هم بتوانید با کمترین هزینه در محیطی آرامش بخش زندگی کنید. با توجه به وضعیت اقتصادی نامطلوب و تورم روزافزون، شاید مهمترین مسأله در انتخاب پانسیون، هزینه های مربوط به آن باشد. به ویژه طی یک سال اخیر که هیچ گونه کنترلی بر رشد هزینه های مربوط به مسکن وجود نداشته است، سیر صعودی اجاره بها و پول پیش به یکی از اصلی ترین دغدغه های جامعه تبدیل شده است.