X

زندگی در پانسیون و تغذیه|پانسیون کارمندی تازه تاسیس

زندگی در پانسیون و تغذیه|پانسیون کارمندی تازه تاسیس

داشتن یک رژیم متعادل با انواع و  غذاها، بسیار مهم و حیاتی می باشد، چرا که این نوع رژیم ها بر روی سلامتی بدن اثر مثبت می گذارد.


پانسیون و تغذیه


اگر حتی در پانسیون به اندازه مناسب و کافی از غذاهای سالم نخوریم و یا بیش تر از حد غذاهای ناسالم و نامناسب مصرف کنیم، این ها باعث به خطر افتادن سلامتی می شوند.

 آیا می دانستید یکی از عوامل بروز بیماری های  قلبی رژیم غذایی نامناسب می باشد.

بیشتر بیماری ها به علت نداشتن تعادل مناسب در مصرف مواد غذایی ایجاد می شوند مانند ضعیف و شکننده شدن استخوان ها ،  کمبود انرژی و مواردی دیگر

منظور از اغذیه صحیح چیست؟

اغذیه صحیح این نیست که به طور دروغین و غیر واقعی لاغر بمانید و یا خود را از غذاهایی که آن ها را دوست دارید، محروم کنید. بلکه تغذیه ای درست است که انرژی به شما بدهد، احساس سر زندگی کنید و خود را سلامت بدانید.

پانسیون

برای داشتن یک اغذیه سالم باید بدانید چه غذاهایی مفید و این اطلاع داشتن به این معنی نیست که چه بخوریم، بلکه باید بدانید چه مقدار مصرف کنید.

غذاهایی که مغذی می باشند و غذاهایی که به خوردن آنها علاقه دارید را شناسایی کرده و بعد آرام آرام غذا جویده و مزه غذا ها را احساس کنید. مهم است که غذا را با علاقه بجوید.

در پانسیون هنگام غذا خوردن هرگونه استرس رااز محیط خود دور کرده چرا که در حالت استرس عمل جزم و هضم غذا به خوبی انجام نمی پذیرد و عوارضی ماند التهاب روده و سوزش سر دل رخ می دهد.

 

در هنگام خوردن غذا از کار کردن، رانندگی، دعوا دوری کنید.

قبل از شروع غذا، نفس عمیق کشیده یا آهنگ ملایم را گوش کنید یا شمع روشن کنید چرا که این ها باعث ایجاد محیط آرام هنگام خوردن غذا می گردند.

از خودتان سوال کنید که آیا گرسنه هستم و یا سیر شده ام؟ آیا می دانستید چند ثانیه طول می کشد که مغز به بدن بگوید سیر شده یا گرسنه است. پس آهسته غذا بخورید تا متوجه احساس سیری خود شده باشید

روز خود را با خوردن یک صبحانه مناسب شروع کنید تا بدن بتواند سوخت و ساز خود را افزایش دهد


پانسیون سعادت


با توجه به تمامی این نکات اگر قصد زندگی در یک پانسیون دخترانه را داشته باشید کار شما برای رعایت این نکات اندکی سخت می شود چرا که با توجه به نبود آشپرخانه مناسب در برخی پانسیون ها و یا نبود امکانات مناسب در پانسیون  نمی توانند غذای مناسب برای خود در داخل پانسیون طبخ کنند.ما در پانسیون سعادت به فکر تغذیه شما بوده اییم لذا تمامی امکانات آشپزی در آشپزخانه پانسیون برای شما محیاست.

 

 

گالری

نظرات

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

چاپ

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، خیابان علی اکبر(۱۲)، بعد از تقاطع اول (بین بهزاد و مجد)، پلاک ۷

تلفن: 22068823-(021)

ایمیل: info@saadatpansion.com