X

اقامتگاه دانشجویی

اقامتگاه دانشجویی

تعریف اقامتگاه و پانسیون:

اقامتگاه همان مكان ها یا فضاهای كه افراد برای استراحت خود انتخاب می كنند كه بصورت دائم یا موقت سكونت پیدا میكنند، و در قالب اتاق های  مجزا می باشند كه این فضاها  بصورت اتاق های یك نفره ،دو نفره می باشند و معمولا مدیر همان طور كه مایل باشد اداره می كند.البته اقامتگاه دانشجویی در بیشتر مواقع كمبودهای در اكثر مواقع از نظر استاندارد دارد.

با توجه به اینكه اقامتگاه ها قدمت دیرینه دارند در اكثر كشورها با نام هاستل نیز شناخته می شوند.

امكانات پانسیون و اقامتگاه:

 لابی:

در فضای پانسیون به منظور پذیرایی از مراجعه كنندگان و مهمانانی كه برای مراجعه حضور پیدا میكنند در نظر گرفته می شود.

اتاق كامپیوتر و سالن مطالعه

با توجه به اینكه كامپیوتر و اینترنت جز جدایی ناپذیر زندگی روزمره افراد می باشد بنابراین  فضاهای در پانسیون و اقامتگاه دانشجویی در نظر گرفته می شود كه افراد در طول اقامت خود از آن بهره مند باشند.

 محیط های برای مطلعه دانشجویان وكارمندان با امكانات مورد نیاز در نظر گرفته شود كه دانشجویان و ساكنین در محیطی آرام و به دور از سر و صدا مشغول مطالعه شوند.

سالن غذاخوری:

سالن غذا خوری برای ساكنین باید در نظر گرفته شود و همچنین مشكلاتی كه در پانسیون ها افراد با آن مواجهه هستن آشپزخانه می باشد كه اگر محل مناسبی قرار نگرفته باشد موجب نارضایتی سایرین می شود بنابراین آشپزخانه در پانسیون ها باید در فضاهای از ساختمان قرار بگیرد كه مزاحمتی برای سایرین ایجاد نكند.

رختشویی و نمازخانه

برای نظافت پانسیون كه یكی از قوانین اساسی و اصلی هر مجموعه می باشد در نظر گرفتن فضاهای برای نظافت افراد فراهم شده است كه ساكنین میتوانند نظافت و امورات شخصی خود را انجام دهند.

و...

نمونه از اقامتگاه دانشجویی معرف دنیا:

اقامتگاه تایتجن در دانمارك میتواند بهترین خوابگاهی باشد كه میتوانید تصور كنید وعلاوه بر ظاهر بسیار شیك  و مدرن  طوری طراحی شده است كه برای دانشجویان بهترین فضا را مهیا كند .هر كدام از اتاق ها دارای امكانات كامل  می باشد از امكانات ویژه و منحصر به فرد این پانسیون فضای سبز مخصوصی می باشد كه برای آن در نظر گرفته اند،محلی برای مهمانی های دانشجویی،كتابخانه،اتاق موسیقی  به همراه تجهیزات موسیقی و سایر تجهیزات و امكانات  اقامتگاه دانشجویی می باشد.

اقامتگاه دانشجویی سعادت

اقامتگاه دانشجویی شیك و مدرن سعادت آباد با تاییدیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان جهانگردی، برای افرادی كه دور از اعضای خانواده و عزیزان خود می باشند، محیط اقامتگاه دانشجویی سعادت كاملا لوكس و فول امكانات بوده و با هزینه ی معقول در خدمت عزیزان می باشد.  

گالری

نظرات

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

چاپ
دسته ها: پانسیون
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، خیابان علی اکبر(۱۲)، بعد از تقاطع اول (بین بهزاد و مجد)، پلاک ۷

تلفن: 22068823-(021)

ایمیل: info@saadatpansion.com