X

اقامتگاه دخترانه

امروزه اقامتگاه دخترانه در نزدیکی دانشگاه‌های بزرگ و یا مرکز شهر که رفت و آمد برای محل کار باشد بیشتر است تا افراد بتوانند بدون دردسر به محل کار یا دانشگاه رفت و آمد کنند. تهیه مسکن یکی از دغدغه‌های اصلی برای زندگی در یک شهر شلوغ مانند تهران است که امروزه اکثر افراد برای تحصیل و یافتن شغل مناسب به این شهر مهاجرت می‌کنند. 
شاید مهمترین نکته قابل توجه در این دسته از اقامتگاه‌های دخترانه که به طور همزمان به پذیرش دانشجویان و غیر دانشجویان می‌پردازند، همین ناهمگونی شرایط زندگی باشد. برخی از خوابگاه‌های دخترانه خصوصی که صرفأ به پذیرش دانشجویان اقدام می‌کنند، این ناهمگونی را در شرایط خود ندارند. اما در اکثر خوابگاه‌های دخترانه این شرایط وجود دارد. تطبیق دادن ساکنین با شرایط خوابگاه‌های ناهمگون دانشجویی و یا خصوصی، می‌تواند موجب حفظ آرامش و لذت بردن از زندگی در اقامتگاه دخترانه شود. آن دسته از متقاضیانی که دنبال خوابگاه دانشجویی یا اقامتگاه دخترانه مجزا هستند و توانایی کنار آمدن با اختلافات سنی و روانی با دیگر هم اتاقی های خود را ندارند، بهتر است در این دسته از خوابگاه ها اقامت نداشته باشند. زیرا علاوه بر اینکه نمی‌توانند از آن محیط لذت ببرند، شرایط را برای دیگر هم اتاقی های خود نیز سخت تر می‌کنند.

اقامتگاه دخترانه

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش افراد در اقامتگاه دخترانه چیست؟

 شرایط متفاوت خوابگاه‌ها، اقامتگاه‌ها و پانسیون‌های دخترانه  در مقایسه با اقامتگاه‌های  دانشجویی و اقامتگاه خصوصی مجزا، در پذیرش نیز متفاوت است. دانشجویان با ارائه مدارک دانشجویی خود، در صورتی که از نظر ظاهری دارای مشکل بارزی در رفتارها و طرز پوشش نباشند، به راحتی پذیرش می‌شوند. اما در مورد متقاضیان غیر دانشجو، شرایط کمی متفاوت است. زیرا بدون ارائه مدارک معتبر از شرکت‌ها و دفاتر مربوطه که در آن مشغول به کار هستند، پذیرش انجام نمی‌شود. این دسته از سختگیری در پذیرش ساکنین خوابگاه‌ها، پانسیون‌ها و اقامتگاه‌ دخترانه در مرحله اول به سود خود ساکنین است. زیرا از این طریق در حد امکان از آشفتگی و برهم ریختن نظم و آرامش در خوابگاه جلوگیری می شود.

تفاوت‌های رفتاری با ساکنین اقامتگاه دخترانه

مهم ترین کاری که اقامتگاه‌ها برای جذب ساکنین انجام می‌دهند اینکه محیلی پر آرامش و دارای اتاق بندی‌های مشخص برای ساکنین فراهم کنند تا آنها بتوانند با آرامش خاطر بیشتری در آنجا سکونت کنند. جهت حفظ آرامش ساکنین می توانند، دسته بندی بر اساس سن و شغل در بین ساکنین جدا کنند. به این صورت که دانشجویان با غیر دانشجویان هم اتاق نباشند. به این ترتیب ساکنین با افرادی هم اتاق می شوند که از نظر روحی و سن و سال با یکدیگر مشابه هستند. از این طریق می‌توان از کشمکش های احتمالی در بین ساکنین جلوگیری کرد. از جهت دیگر، برنامه های امتحانی و کلاسی دانشجویان می‌تواند برای آنان مشکل ساز باشد. به همین دلیل دانشجویان ترجیح می‌دهند با افرادی هم اتاق شوند که دارای استرس های مشابه با یکدیگر باشند.

اقامتگاه دخترانه

نحوه جذب متقاضیان به اقامتگاه دخترانه 

بهترین راه برای جذب متقاضی در اقامتگاه دخترانه، بازاریابی و تبلیغات است. در مرحله اول، تبلیغات یک اقامتگاه دخترانه باید دارای یک تصویر با کیفیت و شفاف باشد تا بتواند به خوبی مکان مورد نظر را به متقاضیان معرفی کند. این امر به دانشجویان و کارمندان متقاضی اقامتگاه کمک می‌کند، انتخاب مناسبی داشته باشند و بدانند که چه وجهی را بابت امکانات موجود پرداخت خواهند کرد. مالکان می‌توانند با ایجاد یک آگهی خوب، قدم مثبتی در بهبود بازاریابی خوابگاه یا اقامتگاه دخترانه خود داشته باشند.
در مرحله دوم باید تبلیغ اقامتگاه دخترانه باید به فکر ارزان ترین تبلیغات با بیشترین بازده بود. امروزه شبکه‌های اجتماعی به عنوان مکانی برای تبلیغات با صود بسیار پایین عمل می‌کنند که هرکس می‌تواند با طراحی آگهی های جذاب و با کیفیت، کالای خود را به نمایش بگذارد. مالکان خوابگاه یا اقامتگاه دخترانه نیز می‌توانند در این عرصه فعال باشند. به ویژه حضور بلند مدت دانشجویان در شبکه های اجتماعی می‌تواند نکته مثبتی در معرفی اقامتگاه به دانشجویان و کارمندان متقاضی باشد. مزیت ایجاد کانال‌ها و پیج ها در شبکه های اجتماعی، رایگان بودن تبلیغات است.