X

اقامتگاه بانوان

اقامتگاه‌ها در مقایسه با خانه اجاره‌ای مجردی دارای مزایا و معایبی هستند. دانشجویان و یا کارمندان در مرحله اول به دنبال اقامتگاه برای محل زندگی می‌گردند تا بتوانند در آن مکان مناسب و امن اقامت داشته باشند. باتوجه به شرایط مسکن امروزه پرداخت اجاره یا رهن هر واحد هزینه زیادی برای یک کارمند ساده یا دانشجو دارد و علاوه بر هزینه‌های اجاره، هزینه‌های دیگری مانند پرداخت قبض و یا شارژ مشکلات زیادی برای آنها به دنبال دارد. بطور کلی انتخاب بین اقامتگاه‌های خصوصی و یا خانه‌های اجاره ای زیاد سخت و دشوار نیست و تنها معیار آن برآورد هزینه می‌باشد. انتخاب اقامتگاه بانوان برای افرادی که به دنبال مکانی برای زندگی موقت می‌گردنند که تمام امکانات لازم را داشته باشد، بهترین گزینه است. اما انتخاب اشتباه به نوبه خود، چالش ها و نگرانی های جدیدی را برای فرد به دنبال خواهد داشت.
اقامتگاه بانوان در بین پانسیون و یا خوابگاه تفاوت زیادی ندارد اما همانطور که می‌دانیم خوابگاه‌ها معمولا مناسب دانشجویان است که محیطی با توجه به شرایط دانشجویان دارد. اما اقامتگاه بانوان برای هر فردی که بخواهد در یک محیط امن بطور موقت زندگی کند جای مناسبی است. به همین دلیل این سه نوع مکان اقامتی در یک دسته طبقه بندی می شوند و اقامت در هرکدام از آن ها با اقامت در خانه های اجاره ای کاملأ متفاوت است. انجام انتخاب بهتر در بین خوابگاه ها و خانه های اجاره ای مجردی به چند دلیل عمده بستگی دارد که در این مطلب به سه مورد از آن اشاره می شود. شفاف سازی در این مورد می تواند به متقاضیان در انتخاب مکان اقامتی مناسب کمک کند.

اقامتگاه بانوان

شرایط کاری و تحصیلی برای انتخاب بهترین اقامتگاه بانوان در تهران

 اکثر افرادی که اقدام به اجاره منزل می‌کنند کسانی هستند که به قصد کار دائم به تهران مهاجرت کرده اند اما برخی افراد برای تحصیل یا پیدا کردن شغل مناسب به تهران سفر کرده اند. به طور طبیعی شرایط تحصیلی در دانشگاه‌ها و همچنین شرایط کاری در شرکت ها، محدودیت هایی را در انتخاب اقامتگاه بانوان مناسب ایجاد می‌کند. یکی از این محدودیت‌ها، تداخل های موجود در بین زمان کاری و ساعات مربوط به ورود و خروج خوابگاه است. به طور کلی بزرگترین مزیتی که اقامتگاه‌های اجاره ای در مقایسه با خوابگاه های خصوصی دانشجویی دارا هستند، آزادی در زمان های مربوط به رفت و آمد است. اگرچه اکثر خوابگاه های دخترانه خصوصی با ارائه مدارک معتبر مبنی بر طولانی شدن ساعات کاری و کلاس‌ها، محدودیتی را برای رفت و آمد ساکنین تعیین نمی‌کنند، اما برخی از خوابگاه‌ها، پانسیون‌ها و اقامتگاه‌ها قوانین سختگیرانه ای برای ساعات ورود و خروج ساکنین وضع کرده اند.

وضعیت اقتصادی برای اجاره اقامتگاه بانوان

معمولا هزینه اقامت در خانه‌های اجاره ای خیلی بیشتر از خوابگاه‌ها، پانسیون‌ها و یا اقامتگاه‌ها است و شاید تمام امکانات لازم برای زندگی را نداشته باشد. برای متقاضیانی که مبالغ مربوط به اجاره بها و ودیعه در اولویت های آنان قرار دارد، ماندن در اقامتگاه بانوان بهتر است. زیرا هزینه اقامت در یک شهر دیگر، منحصرأ در مبلغ اجاره بها و ودیعه خلاصه نمی‌شود. اقامت در خانه های اجاره ای علاوه بر اینکه هزینه های مربوط به آب، برق، گاز و… را به دنبال دارد، در همان ابتدا باید مبلغ قابل توجهی را برای خرید وسایل ابتدایی زندگی هزینه کرد.

اقامتگاه بانوان

کاهش هزینه رفت و آمد، مزایای مهم اجاره اقامتگاه بانوان در تهران

یافتن خانه های اجاره ای ارزان قیمت در برخی از بخش های کلان شهرها که اکثر شرکت ها و دانشگاه های غیردولتی در آن بخش ها تأسیس شده، کار سختی است و نمی‌توان با هزینه کمتری به دنبال خانه ای با تمام امکانات در نزدیکی محل دانشگاه یا سرکار پیدا کرد. اما در همین مناطق، بیشترین اقامتگاه‌های بانوان فعالیت دارند. مزیت اقامت در این مکان‌ها، کاهش هزینه‌های مربوط به رفت و آمد است. به هر اندازه که تعداد ایستگاه های تاکسی، BRT  و مترو در مسافت بین محل اقامت و محل کار یا تحصیل کمتر باشد، هزینه های رفت و آمد پایین تر است. این امر در شهرهای بزرگی مانند تهران از اهمیت ویژه ای برخوردار است